Gastroenterologové sdílejí první jídlo, které nikdy (nebo zřídka) nejedí

Všichni máme svou shovívavost: velkou misku čokoládové zmrzliny po dlouhém a stresujícím dni. Plechovka Coca-Coly s pár plátky pizzy v pátek večer. Burger a hranolky v této nové restauraci všichni šíleli.

Rčení „všeho s mírou“ má svůj důvod. Většina lékařů a odborníků na výživu ví, že úplné zbavení se potravin, které milujete, se vrátí zpět a způsobí, že jich budete jíst více, než byste měli. Existují však některé potraviny, kterým se gastroenterologové – lékaři, kteří se specializují na udržování zdraví střev a trávicího systému – vyhýbají 99 % (a někdy i 100 %) času.

Žádná z těchto potravin vám neubere roky života, pokud je budete jíst tu a tam, ale jsou některá jídla, která GI doktoři jedí jen zřídka. Tady je šest z nich.

proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky jsou zdravé, že? Zatímco některé – jako ty vyrobené ze skutečného ovoce a ořechů – jsou lepší než jiné, dr. Harmony AlisonA Nikdy nejí vysoce zpracované potraviny, říká gastroenterolog z Tufts Medical Center. Zejména ultra zpracované proteinové tyčinky mohou vést k nadýmání a plynatosti. „Nikdy nejím „proteinové“ tyčinky. Bývají vysoce zpracované a obsahují spoustu přísad, které nevědí, co dělat.“ Stejné množství bílkovin můžete získat v šálku mléka nebo porci arašídového másla. , ořechy nebo semena. dýně.“

Kousek masa

Pardon, milovníci červeného masa: GI docs nejsou fanoušci. d řekl Rizwana Chowdhurya Gastroenterolog ve společnosti Johns Hopkins. „Červené maso a zpracované maso zvyšují riziko rakoviny tlustého střeva a polypů. Mají vysoký obsah nasycených tuků, ale pokud je budete konzumovat, záleží na zkonzumovaném množství: riziko rakoviny tlustého střeva je vyšší u těch, kteří konzumují více než 100 gramů za den (o něco méně než čtvrt kila).

Otevřete formát obrázku

Carol Yepes prostřednictvím Getty Images

Konzumace zpracovaného masa, jako jsou párky v rohlíku, čtyřikrát nebo vícekrát týdně, může zvýšit riziko rakoviny tlustého střeva až o 20 %.

Klobásy a jiné zpracované maso

Existuje pár lidí, kteří snadno odmítnou pár kousků slaniny nebo klobásy, ale dr. Rabia de LatourA Gastroenterolog a odborný asistent medicíny na lékařské fakultě Grossmanovy univerzity v New Yorku se vyhýbají zpracovaným masům, jako je tato – a bohužel, lahůdky jsou také důležité. „Červené a zpracované maso má vyšší riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku,“ řekla. „Údaje spojovaly konzumaci červeného a zpracovaného masa čtyřikrát nebo vícekrát týdně s 20% zvýšeným rizikem rakoviny tlustého střeva.“

Smažená ryba nebo kuře

Filet mignon a krabice kuřecích nugetů jsou vynikající, ale nedělají nic dobrého pro zdraví vašich střev.

vysvětlil Dr. Mahmúd Ghanouma Výzkumník mikrobiomu a spoluzakladatel jejich domov. Z dlouhodobého hlediska může toto nahromadění vést k následkům, jako je srdeční infarkt a mrtvice.

Soda

Pokud jste pravidelným konzumentem sody nebo jakéhokoli jiného typu slazeného nápoje, je na čase se tohoto zvyku vzdát. „I když mohou být na cestách snadné, tyto nápoje jsou spojovány také s chronickými onemocněními, jako je cukrovka a srdeční choroby. Simon C MathewsA Gastroenterolog ve společnosti Johns Hopkins a člen poradního sboru pro Vivant zdraví. „Kromě toho jsou často spojeny se spouštěním gastrointestinálních příznaků nadýmání, říhání a regurgitace, zvláště když jsou kombinovány v jejich sycených a kofeinových formách.“

bílý chléb

Podle dr. Shilpa Groverová, Ředitel Gastrointestinálního onkologického programu v divizi gastroenterologie v Brigham and Women’s Hospital, Rafinované obiloviny nejsou dobré pro vaše střeva.

Studie, které hodnotily stravovací návyky, jasně ukazují, že vysoký příjem červeného a zpracovaného masa a rafinovaných obilovin je spojen se zvýšeným rizikem [inflammatory pouches in the digestive tract] Říká se tomu divertikulitida.“ Na rozdíl od toho, co se dříve myslelo, ořechy, kukuřice a popcorn Ne Spojeno se zvýšeným rizikem divertikulózy nebo komplikací, jako je divertikulitida nebo krvácení. „

Ale zdraví vašich střev není vše, na co si musíte dávat pozor, pokud jde o stravu s vysokým obsahem červeného masa a rafinovaných obilovin. Stejné diety se doporučují ke snížení rizika rozvoje zdravotních stavů, jako je cukrovka, Ischemická choroba srdeční Rakovina, včetně rakoviny tlustého střeva a konečníku, také pravděpodobně snižuje riziko rozvoje divertikulitidy.

Pokud jste truchlili nad ztrátou identity při pomyšlení, že přečkáte letní měsíce bez jediného párku v rohlíku, nebojte se: Párek v rohlíku vám sem tam nezničí zdraví střev. Jen buďte zticha – a možná přidejte kysané zelí, abyste získali pozitivní účinky na střeva.

READ  Nově objevený kvazikrystal - „pozoruhodný ve své složitosti“ - vytvořený prvním jaderným výbuchem v místě Trojice

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *