Evropská liga a Evropská konferenční liga: Romelu Lukaku znovu boduje, když Římané Josého Mourinha porazili Slavii Praha | fotbalové zprávy

Evropská liga a Evropská konferenční liga: Romelu Lukaku znovu boduje, když Římané Josého Mourinha porazili Slavii Praha |  fotbalové zprávy

Marseille postupuje do čela skupiny B; Vincenzo Grifo vstřelil hattrick ve druhém poločase vítězného Freiburgu. Ayoze Perez skóroval za lídra skupiny C Real Betis; Bayer Leverkusen a Molde dosáhly velkých vítězství. Eintracht Frankfurt a Fiorentina dosáhly velkých výher v Evropské lize

23:16 britského času, čtvrtek 26. října 2023

Romelu Lukaku vstřelil svůj gól ve svém 14. zápase v řadě v Evropské lize, když Řím porazil Slavii Praha na Olympijském stadionu 2:0.

Mladý záložník Eduardo Bove poslal Roma na cestu strhujícím zásahem již po 43 sekundách.

Lukaku pak po 17 minutách napálil míč vysoko do sítě, když tým Jose Mourinha dosáhl třetího vítězství ve třech zápasech v soutěži, zatímco šerif Tiraspol a Servette ve stejné skupině remizovali 1:1.

Brighton zaznamenal své vůbec první evropské vítězství, když Joao Pedro a Ansu Fati skórovali při výhře 2:0 nad Ajaxem.

Marseille má náskok jednoho bodu před Brightonem a vede skupinu B v polovině utkání poté, co porazil AEK Atény 3:1.

Liverpool porazil Toulouse 5:1, aby si udržel perfektní bilanci v Evropské lize.

Diogo Jota dostal Reds dopředu, než Theis Dalinga vyrovnal na The Kop. Liverpool vedl ve druhém poločase 3:1 prostřednictvím Wataru Enda a Darwina Nuneze, než čtyřku doplnili Ryan Grafenbrech a Mohamed Salah.

Union Saint-Gilloise porazil LASK 2-1 a Rennes porazil Panathinaikos 2-1.

Porážka West Hamu 2:1 s Olympiacos – s Lucas Paqueta skóroval pozdní útěchu – umožnila Freiburgu připojit se k nim v čele skupiny A se šesti body.

Vincenzo Grifo vstřelil hattrick ve druhém poločase, když se Freiburg vzpamatoval z brzkého nezdaru a vyhrál venku 3:1 se srbskou Bakou Topolou.

Gól Ayozeho Pereze v 75. minutě zajistil Real Betis, vedoucímu týmu C, vítězství 1:0 nad hostitelem Arisem Limassol, zatímco Sparta Praha a Rangers v Česku remizovali 0:0.

READ  Nejlepší osivo Medveděv porazilo americké osivo Opelka a získalo titul National Bank Open

Atalanta si udržela první místo ve své skupině poté, co Luis Muriel dvakrát skóroval při remíze 2:2 venku se Sturm Graz, který hrál s deseti muži.

Sporting Lisabon remizoval se svým hostitelem Rakov Czestochowou 1:1, přestože švédský útočník Viktor Gewkeres byl vyloučen po pouhých osmi minutách.

Bayer Leverkusen rozdrtil Karabach 5:1 a jeho rival Molde vyhrál ve skupině H stejným skóre nad Hackenem.

Frankfurt a Fiorentina dosahují velkých vítězství v Evropské lize

obrázek:
Tota slaví gól pro Eintracht Frankfurt

V Evropské lize zaznamenaly Eintracht Frankfurt i Fiorentina působivá vítězství s Helsinkami a Kokariki na špatné straně porážky 6:0.

Aston Villa smetla AZ Alkmaar v Nizozemsku 4:1 a dostala se na čelo své skupiny. Leon Bailey a Youri Tielemans vedli Villa v prvním poločase a Ollie Watkins a John McGinn přidali branky těsně před hodinou.

Pozdní gól Remyho Capely završil návrat Lille výhrou 2:1 nad Slovanem Bratislava.

Aberdeen prohrál s PAOKem vedení 2:0, když Stefan Schaub skóroval z penalty v šesté minutě nastaveného času a zajistil řeckým hostům dramatickou výhru 3:2.