Dojnice v USA mají vůbec poprvé pozitivní test na ptačí chřipku: NPR

Dojnice v USA mají vůbec poprvé pozitivní test na ptačí chřipku: NPR

Dojnice se krmí na farmě 31. března 2017 poblíž Vado v Novém Mexiku. USDA říká, že krávy v několika státech byly pozitivně testovány na ptačí chřipku.

Rodrigo Abdul/AFP


Skrýt popisek

Přepnout titulek

Rodrigo Abdul/AFP

Dojnice se krmí na farmě 31. března 2017 poblíž Vado v Novém Mexiku. USDA říká, že krávy v několika státech byly pozitivně testovány na ptačí chřipku.

Rodrigo Abdul/AFP

Dobytek na několika mléčných farmách po celých Spojených státech byl pozitivně testován na ptačí chřipku – známou také jako vysoce patogenní ptačí chřipka nebo HPAI – v ohnisku, které se pravděpodobně rozšíří do nejméně pěti států.

Služba inspekce zdraví zvířat a rostlin USDA Určitý v pátek, že krávy v Texasu, Kansasu a Michiganu onemocněly virem a předpokládané pozitivní výsledky testů pro další stáda v Novém Mexiku a Idahu.

To je Poprvé Podle Americké veterinární lékařské asociace byla nemoc zjištěna u dojnic.

Tyto případy přicházejí jen pár dní poté, co se objevila skupina mladých koz Smluvní Ptačí chřipka na farmě v Minnesotě.

Ptačí chřipka Infikuje dýchací a trávicí systém ptáků a je často smrtelný pro ptačí populace. Může se rozšířit z volně žijících ptáků na komerční drůbež a hejna na dvorcích, stejně jako na suchozemské a mořské savce a lidi.

Vládní úředníci tvrdí, že rizika pro veřejnost během současné epidemie zůstávají nízká. K většině dřívějších lidských infekcí došlo po „nechráněné expozici osob nemocné nebo uhynulé infikované drůbeži“. podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Úředníci tvrdí, že kmen viru objevený v Michiganu je podobný kmenu nalezenému v Texasu a Kansasu, přičemž předběžné testy ukázaly, že neobsahuje žádné změny, které by jej učinily přenosnějším na člověka.

READ  Jsou planety oční bulvy skutečná věc?

Federální a státní úředníci tvrdí, že vyrážka způsobená ptačí chřipkou by neměla výrazně ovlivnit spotřebitele mléčných výrobků.

„Porozumění podrobnostem o přenosu ptačího viru na hospodářská zvířata je nejvyšší prioritou pro odborníky na zdraví zvířat a zemědělské agentury,“ řekl komisař pro zemědělství Texasu Sid Miller. Řekl V současné situaci. „Ačkoli je to alarmující, neočekává se, že by toto propuknutí v současnosti ohrozilo komerční dodávky mléčných výrobků v naší zemi.“

Dopad na spotřebitele zatím není téměř žádný

Komerční dodávky mléčných výrobků v zemi jsou považovány za bezpečné a mléko se stahuje z trhu není nezbytnéUSDA říká.

Je to proto, že mlékárenské společnosti jsou povinny odklonit nebo zničit jakékoli mléko od postiženého skotu a pouze mléko od zdravých krav může být zpracováno pro lidskou spotřebu.

Kromě toho pasterizace – proces nutný pro vstup mléka do mezistátního obchodu – zabíjí bakterie a viry, včetně chřipky.

Úřad pro potraviny a léčiva uvádí, že o přenosu ptačí chřipky prostřednictvím nepasterizovaného syrového mléka jsou k dispozici omezené informace. Agentura existuje již dlouhou dobu k opatrnosti Lidé by se měli vyhýbat syrovému mléku, které podle ní může obsahovat nebezpečné bakterie a způsobit, že spotřebitelé onemocní.

Federální úředníci tvrdí, že ztráta mléka od nemocných dojnic je příliš omezená na to, aby výrazně ovlivnila komerční nabídku, která je na jaře obvykle vyšší kvůli zvýšené sezónní produkci. Dodali, že se neočekává, že by ceny mléčných výrobků kvůli epidemii vzrostly.

Jak regulátoři a zemědělci pracují na omezení šíření

Ministerstvo zemědělství USA věří Dojnice onemocněly v důsledku kmene zvaného H5N1, Eurasian Goose/Guangdong Branch 2.3.4.4b, který byl pravděpodobně zavlečen volně žijícími ptáky. Na postižených texaských farmách byly identifikovány holubice, kosi a ptáci.

READ  Nemocniční vodní filtrační systém odstranil chlór a zabil 3 pacienty - Ars Technica

Ale federální úředníci také nevylučují možnost přenosu z krávy na krávu. To poté, co farma v Michiganu nedávno obdržela zásilku dobytka z postižené texaské farmy, než některá z krav vykazovala známky nemoci, uvedlo Michiganské ministerstvo zemědělství a rozvoje venkova. Řekl Pátek.

Podle USDA se krávy infikované ptačí chřipkou na postižených mléčných farmách zotavily „poté, co byly umístěny do karantény s malým nebo žádným hlášeným úmrtím“.

Federální a státní agentury nadále testují vzorky nemocných hospodářských zvířat a nepasterizovaného mléka.

USDA také doporučuje, aby farmáři a jejich veterináři praktikovali „dobrou biologickou bezpečnost“, která zahrnuje omezení pohybu zvířat, testování hospodářských zvířat před jejich přesunem a izolaci nemocných krav.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *