Případy varianty Covid ve Velké Británii se v Indii za jeden týden zdvojnásobily

Hounslow, Londýn, který se stal jedním z největších hotspotů ve Velké Británii pro variantu koronaviru, která byla poprvé identifikována v Indii, ve čtvrtek 27. května 2021.

Tejas Sandhu | Zprávy MI | Norphoto | Getty Images

Národní zdravotnický úřad ve čtvrtek uvedl, že případy varianty Covid-19 poprvé zjištěné v Indii se v Anglii během jednoho týdne zdvojnásobily.

Počet případů kmene dosáhl do 26. května 6 959, což je nárůst o 3 535 případů z předchozího týdne.

Proměnná B.1.617.2, A. Trojitý mutantní kmen je vysoce nakažlivý Z koronaviru je pravděpodobné, že bude přenosnější než varianta, která byla poprvé identifikována v Anglii loni na podzim, uvedlo Public Health England.

Oblasti Bolton, Bedford a Blackburn jsou podle PHE v současné době nejvíce zasaženy v Anglii, i když se uvádí, že ve většině částí země došlo k několika případům infekce.

PHE dodal, že počet hospitalizací v některých oblastech roste, přičemž poznamenal, že většina hospitalizací byla pro neočkované osoby.

Výzkum zveřejněný společností PHE minulý týden Ukázalo se, že dvě dávky vakcín Covid-19 poskytují lidem vysokou úroveň ochrany před kmenem B.1.617.2.

Jenny Harris, výkonná ředitelka britské agentury pro zdravotní bezpečnost, v týdeníku PHE uvedla, že veřejnost by měla i nadále jednat opatrně, protože Británie zmírňuje omezení blokování.

Řekla: „Nyní víme, že získání dvou dávek vakcíny poskytuje vysoký stupeň ochrany před touto alternativou, a žádáme všechny, aby vakcínu dostali.“

Ujistěte se, že jste stále ve střehu, pracujte z domova, pokud můžete, setkávejte se s lidmi venku, kde je to možné, a neustále si pamatujte „ruce, obličej, prostor, čerstvý vzduch“.

Spojené království začalo Dočasné zrušení omezení uzamčení Vláda doufá, že v posledních měsících zruší všechna opatření do 21. června.

Premiér Boris Johnson však varoval, že země „si možná bude muset počkat“ na úplný návrat do normálního života. Řekl to BBC Ve čtvrtek nic „v aktuálních údajích“ nenaznačovalo, že bude znovuotevření v červnu narušeno.

READ  Varování před americkými cestami do Německa a Dánska

Oznámil Johnson Záloha v tomto měsíci Že Spojené království urychlí druhé dávky vakcíny pro osoby nad 50 let, které jsou klinicky ohroženy, ve snaze bojovat proti šíření kmene B.1.617.2.

Do 26. května bylo ve Velké Británii podáno více než 62,6 milionu vakcín, přičemž první dávku dostalo 73% dospělé populace. Téměř polovina dospělých Britů byla úplně očkována oběma dávkami.

22. května bylo ve Velké Británii hospitalizováno 883 lidí s Covid-19 – což je výrazný pokles oproti lednovému vrcholu 39 249.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *