Dny před obviněním Praha předala Nikhila Guptu americkým úřadům: zpráva

Dny před obviněním Praha předala Nikhila Guptu americkým úřadům: zpráva

Nikhil Gupta, indický občan obviněný USA ze spiknutí s cílem zabít chalistánského separatisty Gurpatwanta Singha Pannuna, byl v polovině listopadu převezen z přísně střežené věznice v Praze do americké jurisdikce, uvedla agentura Reuters. Indický expres.

K tomuto převodu došlo krátce před podáním obžaloby u soudu v New Yorku.

Gupta (52) byl zatčen českými úřady a zadržen na pražském letišti 30. června. V České republice byl za účelem „obchodu a turistiky“, ale české národní protidrogové úřady se po upozornění dozvěděly o jeho údajném zapojení do obchodu s drogami.

Po Guptově zatčení informovaly české úřady indickou ambasádu v Praze o jeho zatčení na základě příkazu amerického soudu. V té době si indická ambasáda nebyla vědoma Guptova původu a postupovala podle standardních postupů při poskytování konzulární pomoci indickým občanům.

Ověřili Guptovu identitu a národnost pomocí údajů z jeho pasu. Během této operace české úřady nezveřejnily konkrétní zločiny, které Gupta vyšetřoval. Gupta nepožádal o právní pomoc indickou ambasádu, kterou obvykle hledají indičtí občané v nouzi v zahraničí. Místo toho zařídil, aby ho v českém trestním soudnictví zastupoval jeho právní zástupce se sídlem v Praze.

TJ zpráva Rovněž uvádí, že Avril Hainesová, ředitelka národní zpravodajské služby americké vlády, v říjnu navštívila Indii a sdělila konkrétní informace, které měly být zahrnuty do obžaloby USA připravované federálními žalobci.

READ  Obchodní uzavření: Index FTSE ustupuje; Další vánoční posily

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *