Profesoři UCLA odsuzují názor prezidenta školského systému na konflikty na Blízkém východě

Profesoři UCLA odsuzují názor prezidenta školského systému na konflikty na Blízkém východě

Skupina asi 150 profesorů UCLA napsala veřejný dopis, v němž kárá ředitele školského systému za navržení nových výukových programů, které by částečně vyškolily učitele k prezentaci „neutrálních dějin Blízkého východu“.

Ve čtvrtečním dopise se fakulta ohradila proti několika aspektům návrhu a vyzvala prezidenta Kalifornské univerzity (UC) Michaela Drakea, aby zrušil své používání termínu „neutrální historie z pohledu“ z jeho poznámek ke správní radě UC ohledně listopadu. 15.

„Všichni jsme oddáni inkluzivitě a akademické dokonalosti, ale navrhnout, aby administrativa UCLA určovala, jak a co vyučujeme, by vytvořila hrozný precedens v našem oboru a mnoha dalších oblastech zapojených do výuky témat, která mohou být považována za kontroverzní nebo rozdělující, jak napsali profesoři. ve své tezi: změna klimatu, historie Rasismus, genocida a masová zvěrstva.

Použitím tohoto termínu profesoři pokračovali: „Zdá se, že zpochybňujete akademickou integritu komunity učenců na UCLA, kteří se již zabývají historickým studiem a výukou Blízkého východu.

„Je to zbytečná výtka rigorózní práce našich kolegů, kteří tráví značný čas vytvářením a poskytováním prvotřídních osnov a pedagogiky, nemluvě o principu sdíleného řízení fakulty, v němž je výhradní odpovědností fakulty udržovat kvalitní akademické programy. “ dodali.Naše univerzity.

Důležitá zpráva přichází poté, co Drake začátkem tohoto měsíce oznámil, že 7 milionů dolarů z rozpočtu jeho kanceláře bude přiděleno třem konkrétním oblastem – z nichž 3 miliony půjdou na pohotovostní podporu duševního zdraví a další 2 miliony na pomoc univerzitám „vyvinout vzdělávací programy“. „pomozte informovat a zlepšit veřejný diskurs o tomto problému.“

„To bude zahrnovat programy zaměřené na lepší pochopení antisemitismu a islamofobie, jak identifikovat extremismus a bojovat proti němu a na neutrální historii Blízkého východu,“ dodal Drake ve svých poznámkách na začátku tohoto měsíce.

Další 2 miliony dolarů pomohou „vyškolit naše vedení, zaměstnance a učitele, kteří hledají rady, jak zvládat svou roli pedagogů v terénu,“ řekl a dodal, že „cílem je zajistit, aby vedoucí a pedagogové UC byli vybaveni znalosti, na které potřebují reagovat, když… Nastanou problémy a že naše univerzitní politika je podpůrná, preventivní a neutrální z hlediska.

READ  Americká armáda uvedla, že čínská stíhačka se přiblížila na 10 stop od amerického bombardéru nad Jihočínským mořem

V dopise ve čtvrtek fakulta uvedla, že je „hluboce znepokojena“ slovem „preventivní“ v Drakeových komentářích a uvedla, že to připomíná strategii Spojeného království „Prevent“, jejímž cílem je zabránit „zranitelným lidem, aby byli zataženi do extremismu“. Strategie, napsali, ve skutečnosti odkazuje na metody „monitorování, sledování, umlčování a zastrašování studentů a učitelů, kteří se účastní výzkumu nebo vyjadřují kritické názory na vládu Spojeného království a její politiku“.

„Vaše prohlášení má znepokojivé dopady v jiných zemích, kde se vlády pokoušely zavést politiku, která by omezovala, cenzurovala a trestala kritické diskurzy a vědy,“ napsali.

UCLA odpověděla na dopis v e-mailovém prohlášení a uvedla, že programy, které Drake navrhl, budou dobrovolné a nebudou odkazovat na učební osnovy.

„Kalifornská univerzita zůstává pevně odhodlána sdílet správu a akademickou svobodu naší fakulty. Prezidentovy poznámky se týkaly dobrovolných vzdělávacích programů v našich kampusech, nikoli obsahu tříd nebo osnov. Aktivně pracujeme s našimi kampusy, abychom určili, jak rozdělte tyto prostředky způsobem, který je prospěšný našim komunitám.“ Naše univerzita.

Copyright 2023 Nextstar Media Inc. všechna práva jsou uložena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *