Český FM říká, že ruský zákaz vývozu zbraní na Ukrajinu je nesmysl – EURACTIV.com

Ruský požadavek na zastavení vývozu zbraní na Ukrajinu nedává smysl, ruská diplomatická nóta České republice říká, že zakázalo dodávky zbraní na Ukrajinu.

V diplomatické nótě Rusko formálně varovalo západní země, že dodávky zbraní Ukrajině by mohly vyvolat konfrontaci mezi Ukrajinou a Ruskem a přinést „nezamýšlené důsledky“.

České ministerstvo zahraničí potvrdilo, že země obdržela varování od ruských představitelů a otevřeně prohlásilo, že Česká republika zakázala přepravu bývalého sovětského vybavení na Ukrajinu.

Podle ministra zahraničí Johna Lipavského však není odkaz ani hoden reakce.

„MZV obdrželo nótu, že bez povolení Ruska nesmíme dodávat sovětské zbraně do třetích zemí. MZV na tuto nótu nereagovalo a reagovat nebude.

Na dotaz na Twitteru, zda má ministerstvo reagovat na Rusko populárními zprávami během ruské ofenzivy na Hadím ostrově na Ukrajině místními pohraničníky – „Jděte sami,“ odpověděl Lipavskij: „Můžeme, ale můžeme.“ Šetří papír.“

„Obecně se Rusko snaží zabránit západní pomoci Ukrajině šířením hrozeb, zastrašování a dezinformací. V tomto případě Moskva říká, že Česká republika nemůže vyvážet bývalé sovětské vybavení bez povolení Ruska. To je nesmysl, další ostudný a ostudný pokus,“ uvedla ministryně obrany Jana Černošová.

České země dodaly Ukrajině zbraně a další vojenskou techniku ​​v hodnotě více než 45 milionů eur. Z bezpečnostních důvodů není jasné, jaké zbraně země na Ukrajinu posílá, nicméně mezi ně patří tanky a raketomety.

READ  Německo, Česká republika FIBA ​​oznamuje polskou Litvu jako partnera Euro Basket 2022

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.