Delegace k návštěvě východní Evropy

Obchod Al Ain:
Cílem plánu je prozkoumat možnosti spolupráce v oblasti inteligentních měst a inteligentních strojů, jakož i digitální ekonomiky, začínajících podniků a biotechnologií.

  • Napsal Lin Xia Nan / štábní zpravodaj

Ministerstvo zahraničí včera uvedlo, že delegace asi 65 úředníků a podnikatelů se chystá příští měsíc navštívit Litvu, Českou republiku a Slovensko, aby prozkoumala ekonomické a obchodní příležitosti.

O plánu poprvé informovalo čínské online zpravodajství Up Media ve středu minulý týden, ministerstvo však do včerejška odmítlo poskytnout podrobnosti o cestě.

Generální ředitel odboru pro evropské záležitosti Remus Chen (陳立國) vedený ministrem Národní rady pro rozvoj (NDC) uvedl, že delegace odletí do tří zemí charterovým letem od 20. do 30. října. Tisková konference na ministerstvu v Tchaj -peji.

Foto: Národní rada pro rozvoj

Vzhledem k tomu, že český předseda Senátu Miloš Westersel v loňském roce vedl delegaci 89 osob na Tchaj-wan, řekl Chen, národ posílil své vztahy se zeměmi střední a východní Evropy v různých oblastech a poděkoval Litvě, Slovensku, České republice a Polsku za jejich dary vakcín proti COVID-19.

Dodal, že v delegaci budou vládní úředníci a zástupci podnikatelského sektoru ze sektorů, jako jsou informační a komunikační technologie, přesná medicína a elektromobily.

Dodal, že delegaci budou během návštěvy doprovázet někteří specialisté na prevenci nemocí.

Foto: Lu Yi-hsuan, Taipei Times

Delegace je připravena prozkoumat možnosti spolupráce v oblasti inteligentních strojů a infrastruktury inteligentních měst – relevantní pro sílu tří zemí v těžkém průmyslu – jakož i digitální ekonomiky, začínajících podniků a biotechnologií, ředitelka veřejného plánování na národní obraně Řekla vysoká škola Connie Chang (張惠娟).

Slovenská delegace plánovala návštěvu Tchaj-wanu v květnu, ale kvůli místnímu vypuknutí COVID-19 byla návštěva přeplánována.

Chen řekl, že během návštěvy Slovenska bude delegace diskutovat o plánované cestě na Tchaj -wan se svými protějšky.

READ  Mimozemská invaze: studie odhaluje alarmující ekonomické náklady biologických invazí do Evropské unie

Na dotaz ohledně postupu litevského plánu na otevření zastoupení v Tchaj -peji Chen uvedl, že nadace čeká na administrativní a právní postupy litevské vlády a ministerstvo čeká na informace od Vilniusu, než bude moci poskytnout další podrobnosti.

Řekl, že příprava tchajwanského plánu na zřízení zastupitelského úřadu v Litvě probíhá hladce, a dodal, že ministerstvo bude včas sdělovat více informací.

Bez pojmenování Číny, řekl Chen, navzdory vnějšímu „nátlaku“, Tchaj -wan a Litva nebudou váhat v odhodlání rozvíjet své vztahy.

Vzhledem k tomu, že se Litva v červenci rozhodla hostit tchajwanské zastoupení, Peking tlačí na pobaltský stát, aby od plánu upustil.

Americký ministr zahraničí Anthony Blinken a několik zákonodárců v Evropském parlamentu vyjádřili litevskému plánu podporu.

Komentáře budou moderovány. Uchovejte komentáře související s článkem. Poznámky obsahující urážlivé a obscénní výrazy, osobní útoky jakéhokoli druhu nebo propagace a zákaz uživatelů budou odstraněny. Konečné rozhodnutí bude na uvážení Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *