Bezpilotní letouny izraelské armády bombardují teroristy v Džanínu během střetů s izraelskými silami

Bezpilotní letouny izraelské armády bombardují teroristy v Džanínu během střetů s izraelskými silami

Palestinské ministerstvo zdravotnictví a oficiální palestinská tisková agentura (Wafa) uvedly, že čtyři Palestinci byli v úterý zabiti při náletu bezpilotního letadla během izraelského náletu na město Jenin a jeho uprchlický tábor na Západním břehu Jordánu.

WAFA oznámila, že při útoku, který se zaměřoval na čtvrť Sibat ve městě Jenin, byla zraněna další osoba. Ředitel nemocnice Jenin agentuře řekl, že Palestinci byli přímo terčem. Wafa dodal, že okupační síly obklíčily tři nemocnice v oblasti.

Účinky izraelského leteckého útoku na Jenin

Mezitím komando Duvdevan narazilo na budovu používanou teroristy z Hamasu a mezi zbraněmi a dalším vojenským vybavením našlo asi 250 raket, minometů a protitankových granátů připravených k použití.

Později vojáci brigády Givati ​​zničili zařízení na výrobu zbraní a našli stovky granátů, raket a protitankových střel LAW. Kromě toho IDF uvedla, že námořní síly identifikovaly a zaútočily na teroristickou buňku, která střílela na síly v pásmu Gazy.

3 Zobrazit galerii

Umístění: Získejte studený vzduch přes kůlnu, abyste se dostali z domu, kupte Etrero všech 250 ohřívačů vzduchuUmístění: Získejte studený vzduch přes kůlnu, abyste se dostali z domu, kupte Etrero všech 250 ohřívačů vzduchu

Duvdevanská komanda v Gaze

(Foto: Oddělení mluvčího IDF)

Mluvčí Houthiské armády Yahya Saree v televizním prohlášení uvedl, že skupina zamířila na tanker raketou poté, co jeho posádka odmítla reagovat na všechna varování.

Slíbil, že Húsíové budou i nadále blokovat lodě mířící do izraelských přístavů, dokud Izrael nepovolí potravinovou a lékařskou pomoc do pásma Gazy – více než 1000 mil od sídla moci Húsíů v Saná.

Americký představitel řekl agentuře Reuters, že k útoku na tanker Strinda došlo asi 60 námořních mil (111 km) severně od průlivu Báb al-Mandab, který spojuje Rudé moře a Adenský záliv, kolem 21:00 SEČ. Druhý americký představitel řekl, že Strinda se v hodinách po útoku dokázala pohybovat vlastní silou.

„Lidé, kdyby neexistoval Izrael, žádný Žid na světě by nebyl v bezpečí,“ řekl Biden 800 hostům akce, na níž byli i přeživší holocaustu, členové Kongresu a židovští vůdci. Antisemitismus ve Spojených státech

READ  Bobby, nejstarší pes na světě, zemřel ve věku 31 let v Portugalsku: NPR

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *