Vietnam – Česká republika: knockout vstupenka v ruce | Sportovní

Vietnam – Česká republika: knockout vstupenka v ruce |  Sportovní
Duc Hua nahradí Van Vo v příštím zápase proti České republice. (Foto: SGGP)
Vietnamský tým udělal ve vítězném zápase proti Panamě dojem, a to nejen skóre, ale i způsobem hry. Dobře dodržovala taktiku a po celý zápas udržovala těsný kontakt, od podcenění neobratnosti v obraně až po ostrost v protiútokových situacích. Díky rozumné taktice trenéra Pham Minh Jianga si tým dokázal udržet vytrvalost během zápasu, zvláště když Panama vyniká v kondici a fyzické síle.

To jsou skvělé vlastnosti vietnamské reprezentace během prvních dvou zápasů. Očekává se tedy, že tým udrží rovnováhu zápasu, když bude 19. září večer hrát v rozhodujícím zápase s Českem. Z vietnamského národního týmu to není snadné. Česká republika nemusí být tak komplexní jako Brazílie. Jeho vynikající fyzická a technická formace však stačí na to, aby Minh Tri a jeho spoluhráčům v této soutěži zkomplikovala.

Je pozoruhodné, že v tomto zápase se Vietnamu nezúčastnil kapitán Van Vu, protože v minulosti proti Panamě dostal druhou žlutou kartu. Fu je zkušený hráč, takže jeho absence bude vyžadovat trenéra Minha Ťianga hodně úsilí najít náhradu, stejně jako najít způsoby, jak provozovat týmy. Zajímavá je také konfrontace brankáře Ho Van Wai a dvakrát staršího věku „veteránského“ brankáře české reprezentace.

24letý brankář Ho Van Y podal v zápase s Panamou skvělý výkon. Česká republika mezitím věří v zkušeného brankáře Libora Gersaka (46). Gersak byl hlavním brankářem České republiky v každém z jejich posledních dvou zápasů. Zejména to byl jeho vynikající výkon, který pomohl jeho týmu obstát v první polovině zápasu proti Brazílii. Tento brankář překonal rekord brazilské legendy Falcaa a stal se nejstarším hráčem, který se zúčastnil mistrovství světa ve fotbale FIFA.

Vietnam - Česká republika: vyřazovací lístek je stále k dispozici ảnh 2Vietnamský futsalový tým.

Podle pravidel turnaje postoupí nejlepší dva týmy z každé skupiny přímo do osmifinále. Zbývající lístky na postup získají čtyři týmy na třetím místě s nejlepšími výsledky v šesti skupinách. Stávající gólový rozdíl 7 pro Vietnam by byl zcela nepříznivý, kdyby tým dokončil kvalifikační kolo se třemi body. Remíza s Českou republikou je proto pro trenéra Pham Minh Jiang a jeho hráče téměř zárukou postupového tiketu. Naopak, pokud vietnamský tým tento zápas prohraje, bude muset netrpělivě čekat na výsledky zbývajících zápasů.

READ  Aussies on Tour: Naděje jsou nebetyčné pro Herberta - PGA z Austrálie

Zápas začne ve 20 hodin a bude vysílán na VTV6.

Napsal Kwok Kwong – Přeložil Thuy Duan

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *