Další dva britští občané obvinění z „žoldáků“ v Ruskem podporované Doněcké lidové republiceCNN

Samozvaní proruští vyšetřovatelé Doněcká lidová republika Korejská lidově demokratická republika (KLDR) v pátek uvedla, že obvinila další dva britské občany ze spáchání „…žoldnéřiTvrdí to Doněcká tisková agentura.

Nyní probíhá vyšetřování proti britským žoldákům Dylanu Healeymu a Andrew Hillovi. Jsou obviněni podle stejných článků jako tři dříve odsouzení žoldáci. Agentura s odvoláním na nejmenovaného představitele parlamentu uvedla, že vyšetřování probíhá a byla vznesena obvinění.

Korejská lidově demokratická republika je proruský region na východní Ukrajině, který není mezinárodně uznáván.

Britské ministerstvo zahraničí odsoudilo „vykořisťování“ vězňů k politickým účelům a uvedlo, že na tento problém upozornilo ruskou vládu.

„Jsme v neustálém kontaktu s ukrajinskou vládou ohledně jejich případů a plně podporujeme Ukrajinu v jejím úsilí o jejich propuštění,“ dodal mluvčí vlády.

Dne 9. června byli britští Aiden Aslin a Sean Benner spolu s marockým občanem Ibrahimem Saadounem odsouzeni k smrti poté, co je soud v Demokratické republice Kongo usvědčil z toho, že byli „žoldáky“ Ukrajiny, informovala ruská státní média. čas.

Představitelé Rady lidové obrany uvedli, že muži byli zahraniční bojovníci zatčení ruskými silami v ukrajinském městě Mariupol v dubnu. Ruská oficiální tisková agentura RIA Novosti uvedla, že Beiner, Aslen a Saadoun budou zastřeleni a že mají čas do 9. července na podání odvolání.

Bennerova právní zástupkyně Julia Cerkovnikovová v pátek jménem svého klienta řekla, že bude žádat o milost a odpuštění z humanitárních důvodů, aby zastavila popravu. Čerkovnikovová ale řekla, že se proti verdiktu soudu neodvolá.

„Budeme apelovat na lidskost, protože vina mého klienta byla soudem plně prokázána. Cerkovnikovová citovala Doněcká tisková agentura, že stížnost bude založena na jakémkoli důkazu neviny.“

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku ve čtvrtek udělil „prozatímní opatření“ Boehnerovi a Aslenovi a vyzval Ruskou federaci, aby zajistila, že trest smrti nebude vykonán.

Předběžná opatření se udělují v souvislosti se soudním řízením, pokud existuje „bezprostřední riziko nenapravitelné újmy“, Podle Evropského soudu pro lidská práva.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že Ruská federace již neplní pokyny Evropského soudu pro lidská práva, a navrhl, aby soud navázal přímý kontakt s Demokratickou republikou Kongo.

READ  Covid: Plán cestovního ruchu a zkrácení izolace bude projednán v Radě ministrů

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.