Dabrowski z Ottawy a partner Rotliff dokončili skupinovou fázi bez porážky na finále WTA

Cancún (Mexiko) – Gabriela Dabrowski z Ottawy a její partnerka Erin Rooutliffová z Nového Zélandu dokončily skupinovou fázi ženské čtyřhry na turnaji WTA Finals s perfektní bilancí poté, co porazily české duo Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková 6:4, 7-

CANCUN, Mexiko – Gabriella Dabrowski z Ottawy a její partnerka Erin Rooutliffová z Nového Zélandu dokončily skupinovou fázi ženské čtyřhry na turnaji WTA Finals s perfektní bilancí poté, co porazily český pár Kateryna Siniaková, Barbora Krejčíková 6:4, 7:5 na Pátek.

Šampionovi US Open, nasazenému na sedmém místě v turnaji osmi týmů, trvalo hodinu a 34 minut, než porazil obhájce olympijského vítěze, který turnaj vyhrál v roce 2021.

Dabrowski si ve druhém setu za nerozhodného stavu 5:5 vysloužila rozhodující brejk, když vystřelila bekhendem po lajně a vyhrála.

Kanaďan podával další hru, aby si zajistil výhru.

Dabrowski a Routliff, kteří vyrostli v Ontariu a reprezentovali Kanadu, než přešli k jejímu rodnému Novému Zélandu, dokončili hru ve skupině 3:0 poté, co zahájili výhrami nad nejlepšími nasazenými Coco Gauffovou a Jessicou Pegulaovou a poté porazili Lauru Siegmundovou a Veru. Zvonarevová v odvetě finále US Open.

Dabrowski a Rotliff se v sobotu v překvapivém semifinále mezi nižšími nasazenými hráči utkají s Nicole Melichar Martinezovou ze Spojených států a Australankou Elaine Perezovou.

Tato zpráva The Canadian Press byla poprvé zveřejněna v listopadu. 3, 2023.