Nigérie, Česká republika zahájila projekt výzkumu a vývoje v hodnotě 16,2 milionů dolarů

Nigérie a Česká republika včera v Abuji oznámily bilaterální spolufinancování výzkumného a vývojového projektu v rámci programu Delta-2 ve výši 16,2 milionů dolarů.

Výkonný viceprezident Národní agentury pro vědu, inženýrství a infrastrukturu (NASENI), inženýr Muhammad Sani Haruna, uvedl, že program je součástí priority ekonomické diverzifikace pro obě země.

Program Delta-2 je podle Haruny modelem spolupráce Technologické agentury ČR (TAČR) fungující v letech 2020-2025, jejímž prostřednictvím TA ČR sponzoruje aplikovaný výzkum a inovace pro výrobní podniky a inovativní podniky.

Poukázal na to, že výzva k podávání veřejných nabídek pro program Delta-2 je jedním z projektů, které budou realizovány v rámci memoranda o porozumění mezi oběma zeměmi.

NASENI a TACR podepsaly v roce 2014 v Praze Memorandum o porozumění o kritických oblastech transferu technologií a inovací, které vedlo ke společnému financování bilaterálního projektu výzkumu a vývoje mezi Českou republikou a Nigérií v rámci programu Delta-2.

Řekl: „Prioritní oblasti memoranda, které mimo jiné zahrnují biotechnologický a farmaceutický výzkum, zemědělské a potravinářské technologie, těžbu a průmyslový rozvoj, nemohly kvůli byrokracii začít dříve, dokud nebude prezidentský implementační výbor (PICTT) pro transfer technologií. Informace mezi Nigérií a Českou republikou, prezident Muhammadu Buhari inauguroval PICTT v listopadu 2020.

„PICTT bude dodávat technologie od výrobních podniků v České republice, postsekundárních, výzkumných a vývojových institucí. Částka 250 milionů Kč (250 milionů Kč, přibližně 10,5 milionů USD) byla vládou ČR alokována jako výzkumný fond. Česká republika prostřednictvím TACR a má být dokončena společností NASENI jménem federální vlády Nigérie ve výši 2 000 000 000 nebo 5,7 milionu dolarů.

Program Delta-2 je jedinečně navržen tak, aby urychlil přenos technologií a mobilizoval pozitivní zásahy a investice mezi soukromým sektorem a příslušnými zainteresovanými stranami v Nigérii a České republice pro technologický pokrok. Projekt se snaží mobilizovat investice, které pomohou rozvojovým zemím, jako je Nigérie, splnit jejich technologické potřeby šetrné k životnímu prostředí.

READ  Jak získat to nejlepší z submisivní anglické hvězdy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.