Německo a Švédsko postoupily do čtvrtfinále ženského hokeje

BRAMPTON, Ontario (AP) — Ronja Hark a Nikola Eisenschmidt skórovaly a Německo postoupilo proti Spojeným státům ve čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji žen, které v úterý porazilo Maďarsko 2:1.

Sandra Upstreeter předvedla 36 zákroků a pomohla Německu skončit na druhém místě za Finskem ve skupině B, přičemž první tři ve skupině B a pět ve skupině A postoupili. Za Maďarsko skóroval Rica Dabasi a Aniko Nemeth zastavila 24 střel.

Švédsko skončilo na konci skupiny B a porazilo Francii 8-2 a připravilo čtvrtfinále proti dvojnásobnému obhájci titulu Kanadě.

V pondělí večer vyhrála Kanada skupinu A, když porazila Spojené státy 4:3 gólem Jamieho Lee Rattraye v devátém kole penaltového rozstřelu.

Za Švédsko zaznamenala Hana Olssonová čtyři branky a tři asistence, Lena Ljungblom přidala dva góly a tři asistence a Emma Soderbergh předvedla 22 zákroků.

Ve večerním zápase porazila Česká republika Švýcarsko 5:2 a skončila třetí ve skupině A a připravila si čtvrtfinále proti Finsku. Švýcarsko se utká s Japonskem.


READ  USA vs Omán, hra 11 na Musa Stadium, Pearland, 21:00 8. června

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *