Čína zrušila karanténní pravidla obsažená v kritickém porušení režimu nula covid

Čína zrušila karanténní pravidla obsažená v kritickém porušení režimu nula covid

Čína od 8. ledna zruší požadavky na karanténu pro příchozí cestující, protože země odstraňuje zbytky nulového režimu Covid, který ji na téměř tři roky oddělil od zbytku světa.

V pondělí Národní zdravotní komise tento krok představila jako součást širšího oznámení, které bagatelizovalo řízení země ohledně Covid-19 a definitivně opustilo řadu dalších preventivních opatření.

Více než 90 procent případů varianty Omicron bylo „mírných nebo asymptomatických,“ uvedl NHC, což je součást posunu v tónu směrem ke koronaviru, který zuří v zemi, kde bylo donedávna infikováno jen velmi málo z 1,4 miliardy obyvatel. s tím.

Vláda, která tento měsíc také odstranila požadavek na karanténu v centrálních zařízeních, nyní s odhadovanými případy bojuje s těžkou zimní epidemií. ve spirále ve stovkách milionů A zdravotnictví je pod tlakem.

Modely odhadují, že virus by mohl vést k téměř milionu úmrtí, i když veřejná data v Číně přestala odrážet situaci na místě a další pravidla bez Covid, jako je hromadné testování, do značné míry vypršela.

Čínské akcie v úterý po oznámení vedly k růstu v celém asijsko-pacifickém regionu, přičemž index CSI 300 akcií kótovaných v Šanghaji a Shenzhenu vzrostl o 1,2 procenta. Hongkongská burza je uzavřena.

Čína Krátce poté, co se pandemie poprvé objevila, uplatňovala přísnou antikoronavirovou politiku, zamykala mnoho svých největších měst a uvalila karanténní požadavky na příchozí zahraniční hosty jako součást snahy potlačit virus v rámci svých hranic.

Koncem tohoto roku se politika začala rozpadat, když se úřady snažily udržet epidemii v několika městech, včetně hlavního města Pekingu. demonstrantů V listopadu vyšli do ulic Ve vzácném projevu vzdoru přístupu ústřední vlády, který byl krátce nato výrazně oslaben.

Pondělní oznámení signalizovalo konec režimu nula Covid, který proměnil vztah Číny s vnějším světem a kterému se na dlouhou dobu dařilo omezovat přenos viru, který zachvátil všechny ostatní vyspělé ekonomiky.

READ  Těhotná novozélandská reportérka se obrací na Taliban s žádostí o karanténu

Někdy v tomto roce karanténní pravidlo vyžaduje, aby cestující strávili tři týdny v hotelovém pokoji. Současná politika pěti dnů v hotelu a následných tří dnů doma skončí 8. ledna. Do 48 hodin od odletu budou nadále vyžadovány přílety pro získání negativního výsledku testu na Covid a nošení roušek na letech.

Náhlé odstranění omezení již vyvinulo obrovský tlak na čínský zdravotnický systém, Zejména v Pekingukteré bylo jedním z center propuknutí před tím, než byla politika opuštěna, a bylo považováno za jedno z nejlépe připravených měst.

Nedávné ekonomické údaje zdůraznily náklady na politiku. Maloobchodní tržby, které jsou měřítkem spotřebitelských výdajů, v listopadu meziročně klesly o 5,9 procenta, což je horší výsledek, než očekávali analytici, zatímco se očekává, že ekonomika nedosáhne cíle 5,5 procenta meziročního růstu, který byl již nejnižší za poslední desetiletí.

Analytici však také varovali před ekonomickými a obchodními náklady samotného viru, který zachvátil zemi Apple patří mezi slabé Další problémy s dodavatelským řetězcem.

V rámci Zero Covid museli občané Číny každých pár dní absolvovat test na stáncích po velkých městech a naskenovat kód na svých telefonech, aby mohli vstoupit do budov. Tyto praktiky do značné míry vymizely, protože případy se rychle množí, ačkoli ještě koncem listopadu byli jednotlivci v Šanghaji stále přesouváni do centrální karantény, protože byli v úzkém kontaktu s pozitivními případy v barech.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *