Český kamarád pro Golf GTI: CTAM

டா koda Octavia má nesmyslnou pověst pro umístění a dobrou hodnotu. Od roku 1998 se ve Velké Británii prodalo více než 500 000 kusů a kultovní pokračování získala také rychlá verze VRS.

Přidáním větší rychlosti do mixu osloví Octavia VRS ty, kteří chtějí hot hatch, ale s potřebou praktičnosti. Ceny tradičně spočívají v redukci VRS – a fám – na alternativu k Volkswagen Golf GTI, nabízející cenově dostupnější vůz.

Pro tuto čtvrtou generaci Octavia VRS je vlajková loď společnosti முக்கிய koda vysoce technologickým a ještě větším prostorem uvnitř.

Stejně jako dříve si kupující mohou vybrat z pětidveřového hatchbacku nebo prostornější zahrady. Ačkoli se benzínový poklop o výkonu 245 k, který se objevil před mými předními dveřmi, rozšířil o řadu plug-in hybrid a naftu.

(டா koda)

„To auto je vhodné!“ Nečekaný výkřik mé ženy o příchodu Octavia VRS.

Spousta odvážných úhlů, hluboké nárazníky a sada 19palcových kol z lehkých slitin, která rozhodně působí na ulici. Velká přední mřížka může být zakoupenou příchutí, ale nedostatek chromovaného obložení pomáhá splynout s celkovým designem.

Ostré pruhy, černý vnější znak a sofistikovaný spoiler zadního rtu vypadají spíš jako „kompaktní výkonný vůz“ než hot koda hot hatchback. Moje vlastní (jasně červená) předchozí generace Octavia je zaparkovaná poblíž VRS a nový vůz okamžitě vypadá velmi vyzrále.

Koda Octavia VRS
(டா koda)

Používá டா koda „Jednoduše chytrý“ slogan Inzerovat své vozy po mnoho let. Desetipalcová multimediální dotyková obrazovka na nové Octavii se však může cítit „jednoduše otravná“ nebo možná „příliš chytrá“.

Vzhledem k tomu, že pod ním jsou v řadě pouze tvrdá tlačítka, ovládá dotyková obrazovka téměř všechny funkce. Zapomeňte na otočení číselníku, abyste změnili teplotu v kabině, místo toho vítáme děrování ve scéně.

Postupem času to bude snazší a golf bude méně frustrující než systém nalezený v GTI. Přesto je to spíše překážka než pomoc.

READ  Euro 2020 Friendly - kladivo Ciro Immobile a Lorenzo Inzain Itálie Česká republika
Koda Octavia VRS
(டா koda)

Dotykový displej je jedinou nevýhodou kabiny, zdá se, že jde o skutečně vysoký trh. Vzorníky Alcantary, červené prošívání a matné obložení z uhlíkových vláken na palubní desce znamenají, že Octavia VRS již nevypadá jako špatný vztah.

Pevné prvky, jako jsou maticové LED světlomety, vyhřívané řízení, adaptivní ovládání pojezdu a elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, pokračují v motivu Swanky. Je zahrnuta satelitní navigace, zatímco bezdrátové připojení Apple CarPlay v testu fungovalo správně. Nyní jde způsob, jak ospravedlnit katalogovou cenu, která začíná nad cenou 32 000.

Přední sportovní sedadla jsou robustní a podpůrná a jsou standardně vyhřívaná. Navzdory své velikosti nemají žádný vliv na prostor pro nohy pro ty vzadu. Snadno se do něj vejde až pět dospělých, zatímco zavazadlový prostor je velmi prostorný s prostorem pro 600 litrů zavazadel.

Jo, a டா koda si pamatuje přidat svou nouzovou škrabku na led, která je skrytá uvnitř klapky palivové nádrže.

Koda Octavia VRS
(டா koda)

2,0litrový přeplňovaný čtyřválcový motor je v Octavii VRS nejznámější, a to i přes rozsáhlou výrobu exteriérů a interiérů. Objevil se ve speciálních edicích vozu předchozí generace a byl to nejnovější Volkswagen Golf GTI.

Na papíře slibuje točivý moment 245 k a 270 lp ft hot hot hatch. Stejně jako poznámka o motoru, ve skutečnosti jsou věci trochu deaktivovány.

Počáteční zrychlení necítí, že citovaný čas 0-62 mph je tak rychlý jako 6,7 s, ale kompenzuje zdravé občasné chmýří. To umožňuje VRS snadno získat rychlost a poskytuje jistotu při předjíždění pomalejšího provozu.

Koda Octavia VRS
(டா koda)

Benzínový VRS se dodává pouze ve formě s pohonem předních kol, ale více než schopný řídit energii. I když se systém kontroly trakce objeví, pracuje na tom, aby věci uhladil, místo aby zastavil tok.

READ  Česká republika, Ukrajina vyzývá EU, aby přijala opatření proti Moskvě

Šestistupňová manuální převodovka je standardem, ale naše auto bylo dodáváno s volitelnou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG Auto. Pádla jsou namontována na volantu pro změnu rychlostního stupně, ale jsou malá. Ve skutečnosti VRS zvládá věci šťastně a většina řidičů to nechává v automatickém režimu.

To znamená, že box DSG ‚bude usilovat o dosažení lepšího převodového stupně ve jménu zvýšení spotřeby paliva. Zapojte se do herního režimu, vydrží na rychlostních stupních po dlouhou dobu, avšak kickdown stále nemůže chránit převodovku.

Koda Octavia VRS
(டா koda)

Náš testovací vůz je vybaven volitelným 45 945 Dynamic Chassis Control (DCC) a herní režim má stále značný účinek. Přepínání mezi jízdními režimy mění tuhost odpružení, díky čemuž se hra cítí především o vaší oblíbené P-road.

Přepnutí na pohodlí – vše, co musíte udělat, je dotyková obrazovka – má uklidňující účinek na VRS. Tím se motorová cesta změní v problém zpět a zvýší se její použitelnost. Normální rozložení poskytuje vyvážený dům na půli cesty mezi nimi.

Nemusí to být levná volba, ale DCC je pole, které poukazuje na jeho hluboce pozitivní vliv na fungování VRS.

Koda Octavia VRS
(டா koda)

Chcete řídit novou Octavii a okamžitě nahradit starou za nový model? Ne. Zatímco Předchozí Octavia VRS Cítí se jako pohodlné džíny, všechny nové verze jsou blízké štíhlým oblekovým kalhotám.

Je ostrý a velmi přesný, ale je těžké ho okamžitě cítit. Koda se rozhodla pro nový VRS systém řízení s proměnným poměrem. Odpovědi jsou okamžité, ale je divné začít, aniž byste věděli, kolik úsilí je třeba použít.

Nová Octavia VRS má v konečném důsledku značnou rychlost na běžkách a přichází s vysokou přesností. Cítí se jako lék ve snaze o jeho účinnost.

Koda Octavia VRS
(டா koda)

டா koda chce, aby nová Octavia VRS nabídla více technologií a více prostoru a cítila se jako prémiový produkt. Spravuje vše do místnosti při zachování efektivity a praktičnosti.

READ  Rumuny uvádí jako svůj mateřský jazyk méně lidí než před deseti lety v českém sčítání lidu

Ačkoli není nejrychlejším vozem ve své třídě, Octavia VRS se prezentuje jako přesvědčivý argument. Má čistou manipulaci, vypadá chytře a cítí se jako velký skok vpřed. Přidejte k mixu velkou zavazadlový prostor a prostornou a dobře vybavenou kabinu, takže si nemusíte dělat starosti s hledáním kupujících டா kody.

Drahý Volkswagen Golf GTI je auto, které by se mělo začít dívat přes rameno.

John Redfern píše Motorický výzkum

Cena: 32 285

Napájení: 245 k

0-62 MPH: 6,7 sekundy

Nejvyšší rychlost: 155 mil

Úspora paliva: 35,3 – 40,9 MPG

Emise CO2: 157 – 181 g / km.You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *