UMass Hrabal získal bronz s Team Czechia na IIHF World Junior Championship

Göteborg, Švédsko – První brankář hokejové univerzity v Massachusetts Michael Hrabal Bronzový medailista na Mistrovství světa juniorů 2024 pomohl domácímu Česku k zápasu o bronz, kde v pátek porazil Finsko 8:5.

Hrabal se na seznamu šesti předchozích medailistů z UMass připojuje jako aktuální Minutemen v turnaji Kenny Connors A Ryan Ufko Byli součástí týmu USA, který získal bronzovou medaili v roce 2023. Brankář Philip Lindbergh získal zlato s Finskem v roce 2020 a Kale Makar V roce 2018 si domů odvezl zlato s Kanadou, ředitelem provozu zařízení stejné soutěže Josh Penn Získal bronzovou medaili ve spolupráci s týmem USA. Stephan Werner, první Minuteman, který získal medaili na mistrovství světa juniorů, získal zlato se Spojenými státy v roce 2004.

Hrabal odehrál všech sedm zápasů České republiky na turnaji, zaznamenal bilanci 3:2 s procentem úspěšnosti 0,877 a průměrem 3,40 branky nad 370:13, celkem 150 zákroků. Při čtvrtfinálové výhře 3:2 nad Kanadou předvedl 28 zákroků na 30 střel a pomohl Čechům dostat se do semifinále. Měl 30 zastávek proti Spojeným státům během skupinové hry, zápas s Českou remízou 3:3 po regulaci a prodloužení, ve kterém tým nakonec padl v rozstřelu. Trenéři týmu ho vybrali mezi tři nejlepší hráče českého týmu.

READ  Volba 6: Chris Loring z Natchez přijímá úžasnou rozmanitost tradiční horečky