Český film Šarlatán je na užším výběru Oscarů

Český film Žonglér Americká akademie filmových umění a věd v úterý oznámila, že polská režisérka Agnieszka Holland byla nominována z 15 filmů nominovaných na Oscara v kategorii Nejlepší mezinárodní hraný film.

Na rozdíl od předchozích let, kdy se do mezinárodní kategorie o nejlepší hraný film kvalifikovalo deset filmů, bylo letos nominováno 15 filmů.

Charlatan je životopisné drama o českém léčiteli, který pomocí bylinných přípravků léčil stovky lidí, včetně československého komunistického prezidenta Antonína Zapotokiho.

Trojnásobný kandidát na Oscara, Nizozemsko a nedávno zvolený prezident Evropské filmové akademie (EFA), režíroval několik úspěšných filmů, včetně Zabít kněze (1988), Evropa a Evropa (1990) a Washington Square (1997).

Holland, která se ve svých filmech nikdy nebála zabývat kontroverzními tématy, pracovala také v televizi. Mezi mezinárodní produkce, které Nizozemsko režírovalo, patří několik populárních seriálů, například „House of Cards“, „The Wire“, „The Killing“ a „Treme“.

Česká republika získala třikrát Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film, dvakrát Československo (Obchod na hlavní ulici, 1966; Zblízka vlaky, 1968) a jednou od získání nezávislosti (Kolya, 1997).

Nominace na Oscary 2021 budou oznámeny v pondělí 15. března 2021 a Oscary budou vysílány 25. dubna ve více než 225 zemích a teritoriích po celém světě.

Producent 93. cen Akademie bude nominován na cenu Emmy Jesse Collins, producentka Oscara nominovaná na Oscara a režisér Oscara Steven Soderberg.

READ  Eric Nam ruší koncerty v České republice kvůli ztrátě zvuku | K-popové filmové novinky

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.