Český festival oslavující dědictví a tradice | zábava

Český festival oslavující dědictví a tradice |  zábava

Česká hrdost v neděli zaplnila komunitní centrum Victoria.

26. ročník Festivalu českého dědictví v okrese Victoria přilákal asi 1000 návštěvníků, z nichž mnozí byli oblečeni v tradičním českém oděvu.

Prezidentka festivalu zábavy Marjorie Matula, jedna z původních organizátorek více než dvě desetiletí, řekla, že české tradice stojí za to zachovat.

„Tuto akci pořádáme proto, abychom zachovali naše dědictví a ukázali, že si vážíme toho, odkud pocházíme,“ řekl Matula v obvyklé modročervené české uniformě. Matula označil krug za tradiční český oděv pro ženy.

Mnoho mužů mělo na sobě saka a klobouky podobné barvy, s pásky a tkaninou utkanou v České republice.

Kromě živé a tiché aukce se čeští patroni festivalu zapojili do malování na obličej, karikaturních kreseb, ochutnávek domácího vína a piva a živé polky od Chris Rybak Band, Shiner Hobo Band a Red Ravens Band.

K zakoupení byla tradiční česká kuchyně včetně různých koláčů a domácí kuřecí nudlové polévky.

Speciální host Amy Holecek, Miss Texas Česko-Slovensko 2011, jela čtyři hodiny na festival v zářivě růžovobílých černých botách po kolena.

„Věc, na kterou jsem na svém původu a svém dědictví nejvíce hrdá, je to, jak bohaté a slavné je, zvláště v Texasu. A také všechny ty potíže a strádání, kterými moji předkové prošli, abych mohl mít v Americe lepší život.“ řekl 18letý obyvatel Západu.

Řekla, že růžový Holesic Krug byl americkou verzí a výrazně se lišil od konkurenčního Krugu, který se nosí během soutěže.

„Krug, který jsem nosil státním příslušníkům, byl z Moravy a byl přes 100 let starý a bylo na něm hodně symbolických věcí,“ řekl Holeček.

Peníze vybrané na českém festivalu jsou určeny na financování stipendií pro soutěže, jako je ta, ve které soutěžil Holeček, a další akce českého dědictví. Místní prostředky jsou vyčleněny také na vybudování Muzea českého dědictví ve Victorii, uvedl Matula.

READ  Herec 'Raksha Bandhan' Abhilash Thapliyal tráví čas na párty v České republice a Maďarsku před uvedením svého filmu

„Drogu jsme zatím nenašli, ale pracujeme na tom, abychom to dali dohromady,“ řekl Matula.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *