Síť Najít moje zařízení Google bude spuštěna během několika příštích dnů

Síť Najít moje zařízení Google bude spuštěna během několika příštích dnů

Minulý rok Google a Apple oznámily, že se spojily, aby řešily nežádoucí sledování prostřednictvím AirTags a dalších sledovacích zařízení, a pro tento účel pracují na vhodných specifikacích. Poté, o několik měsíců později, Google spustil nežádoucí upozornění na sledování na zařízeních se systémem Android 6.0 a novějším a také pozdržel zavádění své sítě Find My Device, dokud Apple nezavedl podobné nechtěné ochrany sledování v iOS.

Trvalo to velmi dlouho, ale teď se zdá, že jsme skoro tam. Google poslal e-mail některým uživatelům Androidu, ve kterém jim sdělil, že dlouho očekávaná síť Find My Device bude spuštěna během několika dní.

E-mail konkrétně říká „za tři dny“, což by mohlo znamenat, že bude zveřejněn v neděli, nebo pravděpodobněji příští pondělí, 8. dubna. Zde je to, co Google říká v e-mailu:

S novou sítí Najít moje zařízení budete moci lokalizovat svá zařízení, i když jsou offline. Po odpojení od zařízení můžete také najít jakékoli kompatibilní příslušenství Fast Pair. To zahrnuje kompatibilní sluchátka a trackery, které si můžete připevnit na peněženku, klíče nebo kolo. Jakmile tuto funkci zapnete, obdržíte upozornění na zařízení Android do 3 dnů. Do té doby se můžete ze sítě odhlásit pomocí funkce Najít moje zařízení na webu.

Z možností sledovací sítě se můžete předčasně odhlásit tím, že přejdete na tento odkaz, který byl také sdílen ve výše uvedeném e-mailu — ale to funguje pouze v případě, že takový e-mail od společnosti Google obdržíte. Když zvolíte nastavení (buď ponecháte výchozí umístění Najít moji síť zapnuté, nebo se odhlásíte), pamatujte, že to platí pro všechna zařízení Android přidružená k danému konkrétnímu účtu Google.

Pokud vás zajímá, co stojí za tímto poněkud improvizovaným zavedením, zdá se, že iOS 17.5 konečně přidává nechtěné ochrany proti sledování, o kterých se poprvé diskutovalo s Googlem v roce 2023. Časová osa spuštění Google nás nutí věřit, že iOS 17.5 bude vydán jako další. Pondělí, takže všechny dílky skládačky jsou téměř na svém místě.

READ  Star Citizen lze hrát zdarma až do konce listopadu

zdroj

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *