České předsednictví Evropské unie podporuje plán Evropské komise na snížení cen energií – Brněnský deník

České předsednictví Evropské unie podporuje plán Evropské komise na snížení cen energií – Brněnský deník

Ursula Gertrude von der Leyen, předsedkyně Evropské komise od roku 2019. Fotografický kredit: CC-BY-4.0: © Evropská unie 2022 – Zdroj: EP prostřednictvím Wikimedia Commons.

Praha 15. září (ČTK) – České předsednictví Evropské unie bude spolupracovat s Evropskou komisí na snižování cen energií, včetně mimořádných reforem trhu s elektřinou, napsal včera na Twitteru premiér Peter Viala (ODS) v reakci na předsedu Komise. Projev Ursuly von der Leyenové.

Napsal také, že podporuje pokračování komplexní podpory Ukrajiny.

reklamy

České ministerstvo zahraničí na Twitteru uvedlo, že vítá „silné poselství von der Leyenové o evropské jednotě, solidaritě a odhodlání“.

Jedním z hlavních sdělení von der Leyenové bylo, že komise navrhla tzv. „surge profit tax“ na vysoké zisky výrobců elektřiny z neplynných zdrojů, jejichž objemy prodeje se díky současným neobvykle vysokým cenám výrazně zvýšily. Von der Leyenová uvedla, že toto krizové opatření přinese 140 miliard eur (více než 3,43 bilionu Kč), které by členské státy EU mohly použít na podporu spotřebitelů ohrožených krizí cen energií.

České ministerstvo zahraničí na Twitteru napsalo, že české předsednictví je „připraveno spolupracovat na navrhovaných opatřeních k překonání současných výzev a poskytnout více jistoty evropským společnostem a občanům“.

Von der Leyen dále uvedla, že EU bude Ukrajině nadále pomáhat a neupustí od sankcí proti Rusku.

Fiala rovněž uvítal, že von der Leyenová potvrdila evropskou orientaci zemí západního Balkánu a český ministr zahraničí Jan Lebavský (pirát) uvedl, že je důležité, aby státy západního Balkánu, Ukrajina, Moldavsko a Gruzie byly potvrzeny jako příslušnost k „ evropská rodina“. „

Předsedkyně komise v obsáhlém projevu také zmínila, že komise zavede nová protikorupční pravidla.

READ  Kde jsou na Ukrajině evropští lídři, od zarytých Poláků po neochotné Maďary

„Pokud chceme být spolehliví, když žádáme kandidátské země, aby posílily své demokracie, musíme také vykořenit korupci doma,“ řekla.

České ministerstvo zahraničí na Twitteru napsalo, že „neustálá podpora Ukrajiny je důležitější než kdy jindy“, a dodalo, že „načrtnuté kroky [by Von der Leyen] Dnešek… je zásadní nejen pro obnovu Ukrajiny, ale také pro budoucnost evropských hodnot a ekonomiky.“


https://brnodaily.com/2022/09/15/news/czech-eu-presidency-to-support-european-commissions-plan-to-reduce-energy-prices/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/09/Question_time_with_Ursula_Von_der_Leyen-1024×682.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/09/Question_time_with_Ursula_Von_der_Leyen-150×100.jpgčeská tisková agenturaČeská republika / světčeská republika, energetika, eu, inflace, zprávyUrsula Gertrude von der Leyen, předsedkyně Evropské komise od roku 2019. Fotografický kredit: CC-BY-4.0: © Evropská unie 2022 – Zdroj: EP prostřednictvím Wikimedia Commons. Praha 15. září (ČTK) – České předsednictví Evropské unie bude spolupracovat s Evropskou komisí na snižování cen energií, včetně nouzových reforem…

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *