Česká republika usiluje o harmonizaci zákonů o legalizaci konopí s Německem

Česká republika usiluje o harmonizaci zákonů o legalizaci konopí s Německem

Česká republika usiluje o harmonizaci svých zákonů o konopí s Německem, protože obě země EU usilují o zavedení reforem v oblasti užívání dospělými. Forbes zprávy. Očekává se, že česká koaliční vláda předloží návrh zákona o regulaci průmyslu v březnu 2023 a reformy vstoupí v platnost v lednu 2024.

Česká vláda v září pověřila komisaře pro narkotika Jindřicha Vobora, aby vypracoval zákon k legalizaci konopí pro dospělé. A Facebook registrace Minulý měsíc Vobořil poznamenal, že čeští představitelé jsou v kontaktu s německou vládou, aby spolu koordinovali a konzultovali reformní plány.

„Kolegové v Německu mluví o povolených dávkách, nemají konopné kluby, jaké očekáváme. Určitě chci mít konopné kluby až do posledního dechu. Tento model je pro mě minimálně prvních pár let velmi užitečný. – Vobořil, v příspěvku na Facebooku, přes Forbes

Česká republika dekriminalizovala osobní držení konopí v roce 2010 Legalizováno Léčebné konopí v roce 2013. Dokonce i národ Jeden z mála v Evropě To umožňuje průmyslovému konopí obsahovat koncentraci THC až 1 % místo 0,2 %.

Podle Zprávy o závislostech zveřejněné v srpnu Národním monitorovacím střediskem pro drogy a závislosti (NMS) asi 30 % dospělých v ČR vyzkoušelo konopí a asi 9 % v něm pokračuje.

Podle České pirátské strany, nejmenšího politického uskupení v rámci vládní koalice a jednoho z nejvýznamnějších zastánců konopí v zemi, by prodej konopných produktů mohl ročně vygenerovat daňové příjmy kolem 800 milionů eur (782 milionů dolarů).

Německo zveřejnila své zákonné plány Minulý měsíc. pod Návrh plánu, THC v konopných produktech je omezeno na 15 % a dospělí mohou pěstovat až dvě rostliny pro osobní potřebu. Ministr zdravotnictví Karl Lauterbach odhaduje, že asi 4 miliony dospělých v Německu užívají konopí.

Získejte denní aktuality o podnikání v oblasti konopí. Registrovat


READ  Rodilá zdravotní sestra ukrajinského původu se vydává na cestu pomoci uprchlíkům v České republice

Chcete se podělit o další perspektivu? Pošlete nám zprávu Dej nám vědětA pokud váš komentář vybere naši redaktoři, bude zde uveden.


Sponzorská zpráva:


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *