Česká republika a Švýcarsko čelí porážce v semifinále C’ship žen světového florbalu

Česká republika a Švýcarsko čelí porážce v semifinále C’ship žen světového florbalu

SINGAPUR – Eliška Krupnová se stala první Češkou, která byla za své úspěchy vyhlášena nejlepší světovou florbalistkou roku 2020.

Pro útočníka to byl velký okamžik, ale značka přišla s očekáváními, se kterými se 30letý hráč naučil vypořádat.

Krupnová řekla: „Chtěla jsem si udržet tu vysokou úroveň, ale asi jsem to chtěla víc.

„Příliš jsem se soustředil na střílení gólů a myslel jsem si, že mě měří střílení gólů nebo bodů, to není pravda.

„Ale změnil jsem své myšlení – je výsadou mít od sebe velká očekávání a pokračovat v tom, co dělám, nesnažit se nic dokazovat.“

Grubnová, která se už nezaměřuje na individuální statistiky, proměnila tlak v motivaci a na svém sedmém mistrovství světa žen ve florbale si snaží užít každý okamžik na kurtu.

Přesně to se mu povedlo 8. prosince, když hrál ve čtvrtfinálové výhře světové č. 4 České republiky 13-1 nad 10. Dánskem v OCBC Areně.

Český kapitán 1,82 m, který hraje za švédský klub Bixby Valenstam, otevřel skóre na svou stranu poté, co jí Ivana Šupáková poslala do cesty volný zásah a smečovala domácí.

Krupnová přidala další dva góly a tři asistence, když Češky postoupily do semifinále, kde se 9. prosince na singapurském krytém stadionu střetnou s dvojnásobnými mistry světa Finskem.

Krupnová se s Finkou střetla třikrát v semifinále mistrovství světa v letech 2011, 2015 a 2021, všechny skončily porážkou.

Poslední jmenovaný prohrál 5:4.

Doufá, že jeho tým dokáže uspořádat sérii proher a poprvé se dostane do finále.

„Víme, že naše statistiky v semifinále jsou špatné, nikdy jsme nevyhráli semifinále,“ řekla Krupnová. „Jsme smolaři, ale vidím to pro nás jako výhodu, nemáme co ztratit.

READ  Lékaři zvažují přeložení českého prezidenta z intenzivní péče na běžné oddělení

„Naším cílem je hrát tak, abychom zápas vyhráli.

„Bude to úplně jiné tempo a kvalita hry než dnes, takže se musíme psychicky připravit, že zítřejší začátek zápasu bude intenzivnější.

„Uděláme spoustu taktických příprav, budeme mít nějaké klíče k tomu, abychom zítra vyhráli a přerušili sérii nevyhraných semifinále.“

Světová č. 3 Švýcarsko, které ve druhém čtvrtfinále 8. prosince porazilo šesté Slovensko 8:4, zpochybní status quo, když se 9. prosince utká s desetinásobnými mistry světa Švédskem. Finále.

Útočnice Corinne Ruttimanová, která bude na svém osmém mistrovství světa, řekla: „Konkurence byla z naší strany trochu moc.

„V prvním zápase jsme neměli tolik talentu. Ale hodně jsme to vylepšili; Teď jsme ve stejném směru, takže jsme připraveni na zítřek.

„Oni (Švédsko) jsou favorité, ale je čas je porazit, proč ne zítra?“

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *