Muslimští ministři zahraničí apelují na práva žen na Talibanu | Afghánistán

Ministři zahraničí mnoha zemí s muslimskou většinou plánují jet do Kábulu částečně na jejich naléhání Taliban Uvědomte si, že vyloučení žen a dívek ze vzdělávání je zvrácením islámské víry.

Návrh má podporu západních diplomatů, kteří si uvědomují, že jejich volání po univerzálních hodnotách bude pro Taliban méně atraktivní, než kdyby požadavek přišel od vůdců převážně muslimských zemí.

Taliban dívky připravil Od přechodu na střední školu Vzhledem k tomu, že se ujali moci v polovině srpna, což vedlo k řadě důvodů, proč tak učinit, občas navrhli dočasný zákaz.

Dva ministři zahraničí, kteří s největší pravděpodobností odjedou do Kábulu, jsou turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu a jeho indonéský protějšek Retno Marsudi, pravděpodobně nejlepší muslimský diplomat na světě.

Situaci sledujeme Afghánistán Opatrně. „V příštím období plánujeme jet do Kábulu s několika dalšími ministry zahraničí,“ řekl Cavusoglu na společné tiskové konferenci s Marsudi.

Cavusoglu řekl, že o plánu diskutoval s Marsudi během jejich setkání na okraji Valného shromáždění OSN v New Yorku. Někteří další přátelští ministři „ten nápad milovali“, řekl Cavusoglu a dodal: „Plánujeme to v příštích dnech“. Návštěva bude také pokusem stanovit podmínky pro zlepšení humanitární podpory Afghánistánu.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na speciální úterní konferenci G20 o Afghánistánu navrhl vytvoření stálé pracovní skupiny G-20 pro řešení humanitární krize a navádění Talibanu na inkluzivnější systém správy. krocan Už měsíce se snaží získat vliv v Afghánistánu, ale jeho návrh dohlížet na mezinárodní letiště v Kábulu nakonec selhal kvůli nedostatku bezpečnostních záruk ze strany Talibanu.

Indonésie je nejlidnatější muslimskou zemí světa a před převzetím moci Talibanem vytvořila indonéská sunnitská reformní organizace Nahdlatul Ulama síť pokrývající 22 z 34 afghánských provincií. Indonéští politici se také po většinu uplynulého desetiletí účastnili jednání o usmíření s Talibanem, aby propagovali umírněnější islám.

READ  Trump řekl, že Putin mu řekl, že je tím „nejzlomyslnějším“ prezidentem všech dob, ale přesto spolu vycházeli

V Indonésii založilo ministerstvo pro náboženské záležitosti spolu se dvěma předními muslimskými organizacemi v zemi Nahdlatul Ulama a Muhammadiyah Educational and Social Charitable Foundation národní síť vzdělaných žen v náboženských školách. Bez ohledu na ideologické rozdíly tyto dvě skupiny historicky přivítaly studentky do náboženských škol.

Ačkoli existují spory o jeho kvalitě, indonéské náboženské školy dosáhly při zápisu do školy rodové parity. Na střední škole je také více dívek než chlapců.

Tálibán vymyslel různé výmluvy, proč nedovolit dívkám vrátit se na střední školu, ale nakonec jejich konzervativní náboženské označení brání ženám v práci nebo ve vzdělávání.

Jeden diplomat, který upřednostnil intervenci muslimských vůdců, řekl: „Myšlenka je taková, že postavy jako Marsudi půjdou a upozorní:„ Říkáte, že ženy nejsou schopné a musí zůstat doma, a tady jsem ministrem zahraničí Indonésie „Nebude to přednáška, ale bude to silný vzor.“

Karim KhanNově jmenovaný prokurátor Mezinárodního trestního soudu, který vystoupil na Globálním bezpečnostním fóru v Dauhá, rovněž vyzval Taliban, aby si uvědomil, že pronásleduje extrémně tvrdou formu islámu.

Muslimský chán řekl: „Svatý islámský prorok velmi jasně řekl, že ten, kdo vychovává své dcery, půjde do nebe (ráje). Řekl muslimům, aby se učili od Ajše. Toto je islámské náboženství, které je zcela neslučitelné s těmi, kdo říkají že ženy by neměly být vzdělané, které se zaměřují na ženy nebo je pronásledují, pouze z důvodu jejich pohlaví. Vznešený Korán říká, že muži se oblékají pro ženy a ženy se oblékají pro muže.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *