Češi zpřísňují blokování COVID a hledají další testování pro tovární dělníky

PRAHA (Reuters) – Česká republika, která bojuje proti nejhoršímu nárůstu případů COVID-19 na světě, nasadila v pondělí více policistů a vojáků, aby pomohla zavést nová blokovací opatření zaměřená na omezení lidí do převážně domovských oblastí.

Fotografie ze souboru: Muž v obličejové masce čistí prázdný Karlův most, když česká vláda zavedla další omezení, aby omezila šíření koronavirové choroby (COVID-19) v Praze v České republice 1. března 2021. REUTERS / David W. Černý

Premiér André Babis uvedl, že systém zdravotní péče čelí kolapsu bez nových omezení kvůli rekordnímu počtu pacientů v kritickém stavu.

Země s 10,7 miliony zaznamenala minulý týden nejvyšší míru infekce na obyvatele na světě, podle našeho světa v datech, a je 11krát vyšší než v sousedním Německu.

Přesně rok poté, co byl ohlášen první případ COVID-19, orgány vyslaly asi 26 000 policistů a 3 800 vojáků, aby prosadili třítýdenní rozkaz omezující svobodu pohybu, i když pro pracovní cesty existují výjimky.

Předškolní školy a třídy byly uzavřeny pro první a druhý stupeň. Ostatní žáci se už učili z domova.

“Lidé nechtěli dodržovat pravidla do dneška, a proto je zde COVID.” Pavel Novotný, kapitán vlaku, mimo převážně prázdnou stanici v Praze, řekl: “Možná to pomůže.”

Továrny zůstávají otevřené, musí být otestovány

Babys před říjnovými volbami zaznamenal pokles popularity a čelí kritice, že nová opatření nezacházejí dostatečně daleko, aby byly továrny stále otevřené. Vyvažuje to veřejnou frustrací uzavíráním, které od října vedlo k uzavření převážně zbytečných obchodů, restaurací a zábavy.

Babys odmítl výzvy k zastavení průmyslu s tím, že by to vedlo ke ztrátě pracovních míst.

Vláda místo toho v pondělí schválila povinné testy COVID pro společnosti s nejméně 50 zaměstnanci, což je krok zaměřený na dosažení téměř 2 milionů pracovníků v příštích dvou týdnech.

READ  Rychlá superstar Nikolai Eilers využívá své síly k dobrému

Místopředseda vlády Jan Hamask, vůdce sociálních demokratů, uvedl, že bez korporátních kontrol „do měsíce skončíme přesně tam, kde jsme“.

Země přijala drastická opatření před rokem, kdy začala pandemie, a největší výrobci na několik týdnů ukončili činnost, což stálo ekonomiku drahou.

K nedávnému nárůstu byly přidány nové, infekčnější varianty viru a pomalé zavádění vakcín nepomáhá.

Počet obětí se od poloviny prosince zdvojnásobil na 20 469.

Robin Sen, regionální koordinátor očkování a odborník na krizovou medicínu, uvedl, že nástrahy, jako je otevření obchodů před Vánoci, se přidaly k strasti v zemi.

Sen řekl, že by mohlo na nějakou dobu uzavřít některá nekritická průmyslová odvětví, a dodal: „Omezení pohybu mezi regiony je zcela nedostatečné.“

Další zprávy od Jerryho Skassela, Roberta Muellera a Jasona Hoveta. Upravil Gareth Jones

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *