CDC usnadňuje cestovní doporučení do 110 zemí, včetně Japonska

Muž tlačí své tašky na úrovni odletů na mezinárodním letišti v Los Angeles (LAX) 27. května 2021 v Los Angeles, když lidé cestují o víkendu Memorial Day, který označuje neoficiální začátek letní cestovní sezóny.

Frederick J. Brown | AFP | Getty Images

Americká střediska pro kontrolu a prevenci nemocí před olympijskými hrami zmírnila cestovní doporučení pro více než 110 zemí a teritorií, včetně Japonska.

Nová klasifikace Centers for Disease Control and Prevention, kterou poprvé uvedla agentura Reuters a která byla zveřejněna na webových stránkách CDC v pondělí, zahrnuje 61 zemí snížených z vrcholu hodnocení „Tier 4“, které odrazuje všechny cesty od doporučování cestování pro plně očkované jedince. uvedla agentura v úterý.

Mluvčí CDC uvedla, že dalších 50 zemí a regionů bylo sníženo na „úroveň 2“ nebo „úroveň 1“. Mezi země s nejnižším hodnocením z hlediska rizika Covid-19 nyní patří Singapur, Izrael, Jižní Korea, Island, Belize a Albánie.

Mezi země nyní zařazené do „úrovně 3“ patří Francie, Ekvádor, Filipíny, Jižní Afrika, Kanada, Mexiko, Rusko, Španělsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, Honduras, Maďarsko a Itálie.

Úředník amerického ministerstva zahraničí uvedl, že je v procesu revize cestovních doporučení, aby odrážely změny CDC.

Počátkem úterý snížilo ministerstvo zahraničí hodnocení ve více než 90 zemích a regionech, včetně Japonska.

24. května americké ministerstvo zahraničí naléhalo na všechny cesty do Japonska s odvoláním na novou vlnu případů koronavirů před olympijskými hrami v Tokiu počínaje 23. červencem.

Varování ministerstva zahraničí vzbudilo obavy a přimělo Bílý dům, aby znovu potvrdil svou podporu plánu Tokia uspořádat letos v létě hry a americkým sportovcům, kteří tam soutěží navzdory nové vlně infekcí a nízké míře zaočkovanosti v hostitelské zemi.

Zahraniční diváci byli zakázáni a očekává se, že organizátoři rozhodnou později tento měsíc o domácích divácích.

READ  Jak se případy virů zrychlují, Soul říká uživatelům tělocvičen, aby zpomalili

CDC uvedlo, že změna přichází poté, co revidovala kritéria pro zdravotní cestovní oznámení. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvedla, že také revidovala svou klasifikaci pro USA na „úroveň 3“ z „úrovně 4.“

Agentura uvedla, že nová kritéria pro doporučení „vyhnout se cestování“ na úrovni 4 byla změněna ze 100 případů Covid-19 na 100 000 na 500 případů na 100 000.

Mnoho zemí mělo nižší hodnocení, dodala agentura, „kvůli změnám kritérií nebo lepšímu zvládnutí ohniska nákazy“. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvedla, že očekává, že více zemí obdrží nižší a příznivější klasifikace cestování.

Mezi další, kteří přešli na nižší úroveň 3, patří Honduras, Indonésie, Jordánsko, Libye, Panama, Polsko, Dánsko a Malajsie.

Několik zemí s nízkým hodnocením je nyní stále na seznamu vlády USA se zeměmi s přísnými cestovními omezeními – většina z nich podléhá omezením od začátku roku 2020

USA zakazují téměř všechny občany mimo USA, kteří v uplynulých 14 dnech navštívili Čínu, Spojené království, Irsko, Indii, Jižní Afriku, Brazílii, Írán a 26 zemí schengenského prostoru v Evropě bez hraničních kontrol.

Na otázku, proč Spojené státy pokračují v udržování varování, i když některé země mají nyní nízkou míru infekce podléhající omezením, zatímco jiné s vysokou mírou jsou osvobozeny, Rochelle Wallinsky, ředitelka CDC, v úterý uvedla, že problém podléhá „Pro meziagenturní konverzace, díváme se na data v reálném čase, abychom zjistili, jak na to. “

USA také jednají s Kanadou a Mexikem – oba v úterý oslabily doporučení – o tom, jak zrušit nebo revidovat omezení na pozemních hranicích USA, která zabraňují nepodstatnému cestování.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *