CDC usnadňuje cestovní doporučení do 110 zemí, včetně Japonska

Muž tlačí své tašky na úrovni odletů na mezinárodním letišti v Los Angeles (LAX) 27. května 2021 v Los Angeles, když lidé cestují o víkendu Memorial Day, který označuje neoficiální začátek letní cestovní sezóny.

Frederick J. Brown | AFP | Getty Images

Americká střediska pro kontrolu a prevenci nemocí před olympijskými hrami zmírnila cestovní doporučení pro více než 110 zemí a teritorií, včetně Japonska.

Nová klasifikace Centers for Disease Control and Prevention, kterou poprvé uvedla agentura Reuters a která byla zveřejněna na webových stránkách CDC v pondělí, zahrnuje 61 zemí snížených z vrcholu hodnocení „Tier 4“, které odrazuje všechny cesty od doporučování cestování pro plně očkované jedince. uvedla agentura v úterý.

Mluvčí CDC uvedla, že dalších 50 zemí a regionů bylo sníženo na „úroveň 2“ nebo „úroveň 1“. Mezi země s nejnižším hodnocením z hlediska rizika Covid-19 nyní patří Singapur, Izrael, Jižní Korea, Island, Belize a Albánie.

Mezi země nyní zařazené do „úrovně 3“ patří Francie, Ekvádor, Filipíny, Jižní Afrika, Kanada, Mexiko, Rusko, Španělsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, Honduras, Maďarsko a Itálie.

Úředník amerického ministerstva zahraničí uvedl, že je v procesu revize cestovních doporučení, aby odrážely změny CDC.

Počátkem úterý snížilo ministerstvo zahraničí hodnocení ve více než 90 zemích a regionech, včetně Japonska.

24. května americké ministerstvo zahraničí naléhalo na všechny cesty do Japonska s odvoláním na novou vlnu případů koronavirů před olympijskými hrami v Tokiu počínaje 23. červencem.

Varování ministerstva zahraničí vzbudilo obavy a přimělo Bílý dům, aby znovu potvrdil svou podporu plánu Tokia uspořádat letos v létě hry a americkým sportovcům, kteří tam soutěží navzdory nové vlně infekcí a nízké míře zaočkovanosti v hostitelské zemi.

Zahraniční diváci byli zakázáni a očekává se, že organizátoři rozhodnou později tento měsíc o domácích divácích.

READ  Evakuační autobusy na cestě do Mariupolu jsou podle ukrajinského ministra zadržovány na ruském kontrolním stanovišti

CDC uvedlo, že změna přichází poté, co revidovala kritéria pro zdravotní cestovní oznámení. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvedla, že také revidovala svou klasifikaci pro USA na „úroveň 3“ z „úrovně 4.“

Agentura uvedla, že nová kritéria pro doporučení „vyhnout se cestování“ na úrovni 4 byla změněna ze 100 případů Covid-19 na 100 000 na 500 případů na 100 000.

Mnoho zemí mělo nižší hodnocení, dodala agentura, „kvůli změnám kritérií nebo lepšímu zvládnutí ohniska nákazy“. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvedla, že očekává, že více zemí obdrží nižší a příznivější klasifikace cestování.

Mezi další, kteří přešli na nižší úroveň 3, patří Honduras, Indonésie, Jordánsko, Libye, Panama, Polsko, Dánsko a Malajsie.

Několik zemí s nízkým hodnocením je nyní stále na seznamu vlády USA se zeměmi s přísnými cestovními omezeními – většina z nich podléhá omezením od začátku roku 2020

USA zakazují téměř všechny občany mimo USA, kteří v uplynulých 14 dnech navštívili Čínu, Spojené království, Irsko, Indii, Jižní Afriku, Brazílii, Írán a 26 zemí schengenského prostoru v Evropě bez hraničních kontrol.

Na otázku, proč Spojené státy pokračují v udržování varování, i když některé země mají nyní nízkou míru infekce podléhající omezením, zatímco jiné s vysokou mírou jsou osvobozeny, Rochelle Wallinsky, ředitelka CDC, v úterý uvedla, že problém podléhá „Pro meziagenturní konverzace, díváme se na data v reálném čase, abychom zjistili, jak na to. “

USA také jednají s Kanadou a Mexikem – oba v úterý oslabily doporučení – o tom, jak zrušit nebo revidovat omezení na pozemních hranicích USA, která zabraňují nepodstatnému cestování.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *