Maďarský Orban obviňuje Evropskou unii a Spojené státy ze zasahování do voleb v roce 2022 | Volební zprávy

Viktor Orban obvinil cizí mocnosti z podpory levicového bloku, který se ho po desetiletí u moci bude snažit nahradit.

Předseda vlády Viktor Orban obvinil Brusel a Washington ze snahy zasahovat do maďarské politiky před parlamentními volbami v dubnu příštího roku.

Orban řekl desítkám tisíc svých příznivců na sobotním shromáždění v centru Budapešti, že Washington a miliardář George Soros se pokoušejí zvolit levicovou opozici pomocí svých peněz, médií a sítí.

Nezáleží na tom, co chtějí v Bruselu a Washingtonu a v médiích směřovaných ze zahraničí. Orban řekl, že o jejich osudu rozhodují Maďaři.

„Naše síla je v naší jednotě … Věříme ve stejné hodnoty: rodina, národ a silné a nezávislé Maďarsko.“

Jednota je však také to, s čím jeho oponenti počítají, že ho po desetiletí u moci vyhodí. Poprvé bude Orbán čelit jednotné frontě opozičních stran, včetně socialistů, liberálů, bývalé krajní pravice a nyní středové pravice Jobbik.

Alianci šesti stran vede Peter Markie G., 49letý konzervativní katolík, otec sedmi dětí a starosta malého města, který zjevně ztělesňuje tradiční hodnoty, které Orbán veřejně prosazuje.

Průzkumy veřejného mínění ukazují, že Orbánova strana Fidesz a opoziční koalice jsou na dobré cestě, přičemž čtvrtina voličů není rozhodnuta.

Sobotní připomenutí povstání proti sovětské nadvládě v roce 1956 poskytlo Orbánovi symbolickou platformu pro jeho agendu, když jeho strana Fidesz zvyšuje předvolební kampaň.

Zasypal voliče granty, včetně odpočtu daně z příjmu pro rodiny ve výši 2 miliardy dolarů, a zvýšil svou silnou protiimigrační rétoriku.

Maďarsko se postavilo na stranu Polska proti EU v oblasti svobod médií, právního státu a práv LGBT, přičemž zdůrazňuje, že nemá v plánu opustit blok.

„Brusel rovná se diktatura,“ řekl Orban svým příznivcům, kteří mávali státní vlajkou a drželi transparenty se slogany jako „Brusel rovná se diktatura“.

READ  Británie zpochybňuje Čínu v OSN kvůli přístupu do Sin-ťiangu

Na samostatném shromáždění opozice Marke Zay řekl, že jeho vláda v případě zvolení navrhne novou ústavu, zakročí proti korupci, zavede euro a zaručí svobodu médií.

„Tento systém se stal morálně nepřijatelným,“ řekl. „Moment, který nyní máme, by nás měl přesunout do dubna 2022.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *