Vrtulník NASA Mars je na výletě po chybě navigace

CAPE CANAVERAL, FL – Byla odeslána chyba časování navigace Mars Helicopter NASA Jeho výlet a navíjení, první velký problém od té doby Vzali na oblohu Marsu Minulý měsíc.

Úředníci laboratoře tryskového pohonu ve čtvrtek oznámili, že experimentální vrtulník s názvem Vynalézavost dokázal bezpečně přistát.

Problém se objevil minutu po šestém zkušebním letu vrtulníku minulou sobotu ve výšce 33 stop. Jeden z mnoha snímků zachycených palubní kamerou nebyl zaznamenán do navigačního systému, což zcela zastavilo časovou sekvenci a zmatilo vozidlo o jeho poloze.

Podle hlavního pilota vrtulníku Harvard Grip se kreativita začala naklánět tam a zpět až o 20 stupňů a utrpěla prudký nárůst spotřeby energie.

Napsáno v aktualizaci stavu online, vestavěný systém poskytující dodatečnou rezervu stability „přišel na záchranu“. Vrtulník přistál 16 stop od zamýšleného místa přistání.

Stala se z toho kreativita První letadlo, které provedlo motorový let na jiné planetě V dubnu, po dvou měsících přistání na Marsu s NASA Rover Tenacity.

Vrtulník o hmotnosti 1,8 kilogramu absolvoval prvních pět letů, z nichž každý byl obtížnější než dříve. NASA byla tak ohromená technologickou demonstrací za 85 milionů dolarů, že prodloužila svoji misi nejméně o měsíc.

Turbulentní sobotní plavba byla první v tomto bonusovém období. Inženýři strávili uplynulých několik dní řešením problému.

READ  Fosilie obrovské mnohonožky odhaluje „největší hmyz, který kdy žil“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *