CDC apeluje na očkování těhotných nebo kojících žen

v naléhavém hovoruFederální zdravotní úředníci žádají každou americkou ženu, která je těhotná, plánuje otěhotnět nebo v současné době kojí Nechte se co nejdříve očkovat proti koronaviru.

COVID-19 V těhotenství je to velmi nebezpečné, když je imunitní systém člověka potlačen a zvyšuje riziko mrtvě narozeného dítěte nebo jiného špatného výsledku, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Dvacet dva těhotných žen ve Spojených státech zemřelo na Covid v srpnu, což je nejvyšší počet za jediný měsíc od začátku pandemie.

Asi 125 000 těhotných žen mělo pozitivní test na virus; 22 000 bylo hospitalizováno a 161 zemřelo. Údaje z nemocnic naznačují, že 97 procent nakažených virem při přijetí do nemocnice – kvůli nemoci nebo porodu – nebylo očkováno.

Očkování těhotných žen je nižší než v běžné populaci. Méně než třetina byla očkována před nebo během těhotenství, uvedla agentura.

Sazby se velmi liší podle rasy a etnického původu, přičemž nejvyšší sazby – téměř 50 procent – jsou mezi asijskými americkými těhotnými ženami a nejnižší mezi černými těhotnými ženami, 15 procent.

Těhotenství je na seznamu zdravotních stavů CDC, které zvyšují riziko závažného onemocnění Covid-19. Přestože je absolutní riziko závažných onemocnění nízké, u symptomatických těhotných pacientek je dvakrát větší pravděpodobnost, že budou vyžadovat přijetí na intenzivní péči nebo zásahy, jako je mechanická ventilace, než u jiných symptomatických pacientů, a může u nich být větší pravděpodobnost úmrtí.

Některá data také naznačují, že těhotné ženy s onemocněním Covid-19 mají větší pravděpodobnost vzniku stavů, které těhotenství dále komplikují-například typ vysokého krevního tlaku nazývaného preeklampsie-než těhotné ženy bez Covid. Těhotné ženy s tímto onemocněním jsou také vystaveny většímu riziku špatných porodů, jako je předčasný porod.

READ  Stále doufám, že Artemis vydám v červnu navzdory dvěma uzavřeným zkouškám

Klinické studie mají dlouhou historii vyloučení těhotných žen z účasti a těhotné ženy nebyly zahrnuty do studií vakcín proti koronaviru. V důsledku toho jsou údaje týkající se bezpečnosti a účinnosti očkovacích látek v této skupině omezené.

Studie provedené od schválení vakcín však ukázaly, že vakcíny nezvyšují riziko potratu. Vědci zjistili, že vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna vyvolávají u těhotných žen silné imunitní reakce a nepoškozují placentu.

„Těhotenství může být zvláštní a také stresové období a těhotenství během pandemie je pro rodinu dalším problémem,“ říká Dr. Rochelle Wallinsky, ředitelka CDC.

Nabádala těhotné ženy a ty, které by mohly otěhotnět, „aby si promluvily se svým poskytovatelem zdravotní péče o preventivních výhodách vakcíny proti Covid-19, aby byly jejich děti i samy v bezpečí“.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.