Byl nalezen druhý lidský případ ptačí chřipky spojený s kravami – prostřednictvím textové zprávy

Byl nalezen druhý lidský případ ptačí chřipky spojený s kravami – prostřednictvím textové zprávy
Přiblížit / Holštýnské dojnice v zaparkované stodole.

Pracovník mléčné farmy v Michiganu byl pozitivně testován na ptačí chřipku H5, což je druhý případ ptačí chřipky u lidí, který je spojen s bezprecedentním propuknutím vysoce patogenní ptačí chřipky H5N1 u mléčného skotu ve Spojených státech.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí utrpěl dělník pouze mírnou oční infekci a od té doby se uzdravil, stejně jako v prvním případě u pracovníka mléčné farmy v Texasu. Pracovník v Michiganu byl sledován kvůli symptomům způsobeným expozicí viru a tato osoba pracovala na mléčné farmě, která měla dobytek infikovaný virem H5N1.

Na tiskové konferenci ve středu odpoledne hlavní zástupce ředitele CDC Nirav Shah řekl, že se tato osoba účastní systému aktivního sledování, ve kterém státní zdravotní oddělení každý den posílá textovou zprávu s dotazem na přítomnost jakýchkoli příznaků. Infekce pracovníka byla identifikována poté, co osoba odpověděla, že má příznaky.

Zdravotníci odebrali dělníkovi výtěry z nosu a očí. CDC, které v úterý obdrželo výtěry k testování, ten den potvrdilo, že výtěr z nosu byl negativní, zatímco výtěr z oka byl pozitivní.

„Našli jsme tento případ, protože jsme hledali tento případ,“ řekl Shah a zdůraznil, že CDC a Michigan byly připraveny najít další lidský případ a očekávaly to.

v Samostatné prohlášeníNatasha Bagdasarian, hlavní lékařská ředitelka státu Michigan, potvrdila, že stát situaci bedlivě sleduje. „Současná zdravotní rizika pro širokou veřejnost jsou stále nízká. Tento virus je pečlivě sledován a v tuto chvíli jsme nezaznamenali známky trvalého přenosu z člověka na člověka 2019.“ Detekce a sledování nových a nově se objevujících nemocí.“

CDC také uvedlo, že hodnocení rizik pro širokou veřejnost zůstává nízké. Agentura však dodala, že infekce podtrhuje rizika a opatření potřebná pro lidi, kteří jsou vystaveni infikovaným nebo potenciálně infikovaným zvířatům.

READ  Krystaly ukazují, že první lidé v Kalahari před 105 000 lety byli stejně inovativní jako jejich pobřežní sousedé

Není jasné, jak se pracovník nakazil, ale CDC má podezření, že si osoba buď stříkla syrové mléko do očí, nebo si třela oči kontaminovanýma rukama. Bylo zjištěno, že syrové mléko od infikovaného skotu nese extrémně vysoké hladiny viru H5N1. V tuto chvíli není jasné, zda má daná osoba přístup k osobním ochranným prostředkům, jako je obličejový štít, na jehož distribuci pracuje federální vláda.

V současné době testy provedené CDC pouze potvrdily, že pracovník má infekci chřipkou H5. Další testy, které by mohly konkrétně identifikovat virus jako H5N1, ještě nebyly dokončeny. CDC očekává, že genetická sekvence viru bude dostupná během jednoho nebo dvou dnů. V tomto okamžiku mohou vědci vyhodnotit, zda je virus stejný jako ten, který se vyskytuje u krav, a zda získal nějaké znepokojivé mutace, které by mohly umožnit jeho snazší šíření mezi lidmi.

S každou novou infekcí má virus H5N1 schopnost přizpůsobit se novým hostitelům a odborníci netrpělivě sledují propuknutí u dojnic, které bylo poprvé zjištěno v březnu, a nehledají známky toho, že virus získá schopnost vyvolat propuknutí u lidí. Jako preventivní opatření se federální vláda přesouvá k ukončení výroby 4,8 milionu dávek vakcíny H5N1, řekl ve středu na tiskové konferenci Don O’Connell, náměstek ministra pro připravenost a reakci na americkém ministerstvu zdravotnictví a sociálních služeb. Dobře se shoduje s virem cirkulujícím u dojnic.

K dnešnímu dni se USDA zaregistrovala V devíti státech bylo virem H5N1 infikováno 52 stád mléčného skotu. Informoval o tom Michigan 19 infikovaných stád.

Tento příspěvek byl aktualizován, aby obsahoval nové informace z dnešní tiskové konference a prohlášení.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *