Žurnalistika Václava Havla | Velvyslanectví České republiky v Tbilisi

Žurnalistika Václava Havla |  Velvyslanectví České republiky v Tbilisi

Gruzínští novináři mohou podávat své přihlášky do žurnalistiky Václava Havla do 1. června 2024!!!

Účelem tohoto stipendia je pomoci začínajícím novinářům v kariéře na podporu pluralismu. Je inspirován vírou bývalého českého prezidenta Václava Havla v transformační roli žurnalistiky v boji proti tyranii a útlaku.

The Fellowship je společná iniciativa RFE/RL a Ministerstva zahraničních věcí České republiky, jejímž cílem je posílení nezávislosti médií v zemích Východního partnerství a Ruské federaci. VIZE97 je štědře podporována Nadací Dagmar a Václava Havlových.

Program pomůže připravit vybrané Fellows, aby se stali nositeli standardů pro svou profesi a vůdci ve svých komunitách, online, ve vysílání a ve světě.

Stipendium je sedmiměsíční program. Fellows stráví šest měsíců v ústředí RFE/RL v Praze, kde jim bude poskytnuta vhodná jazyková služba pro každodenní školení a mentoring na pracovišti při práci po boku zkušených odborníků RFE/RL. Dva týdny před semestrem v Praze mohou být Fellows přiděleni do místní kanceláře RFE/RL, aby porozuměli místní roli a redakční praxi RFE/RL a setkali se s místními zaměstnanci. Po Praze se kolegové vrátí na poslední měsíc do kanceláře.

Jak se přihlásit

READ  České opoziční strany plánují po vítězství ve volbách snížit schodek rozpočtu na rok 2022

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *