Téměř kompletní kostra dinosaurů objevená v Číně Paleontologové objevili v Číně téměř kompletní kostru dinosaura – fosilie „70% neporušená“

Kredit: AsiaWire & nbsp

hlavní body

  • Fosílie z doby 180 milionů let byla objevena koncem května v Lofengu
  • Po průkopnickém objevu zahájil tým Centra pro výzkum a ochranu fosilních dinosaurů nouzové vykopávky, které mají pomoci zabránit poškození zbývajících kostí.
  • Nalezení téměř úplného lufengosaura je velmi vzácné, uvedl Wang Tao, vedoucí Centra pro výzkum a ochranu fosilních dinosaurů v Lufengu.

Paleontologové v jihozápadní Číně objevili fosilii z doby jury, která je 70 procent neporušená a patří dinosaurovi, o kterém se předpokládá, že je dlouhý asi 8 metrů.

Fosílie z doby 180 milionů let byla objevena koncem května v Lufengu, který se nachází v provincii Yunnan v jižní Číně.

Po průkopnickém objevu začali pracovníci Centra pro výzkum a ochranu fosilních dinosaurů provádět nouzové vykopávky, aby zabránili poškození zbývajících kostí. To bylo provedeno rychle, protože oblast je podle zpráv náchylná k erozi půdy.

Nalezení téměř úplného lovingosaura je extrémně vzácné, uvedl Wang Tao, vedoucí Centra pro výzkum a ochranu fosilních dinosaurů v Lufengu, a dodal, že objev je „národním pokladem“.

„Taková úplná fosilie dinosaurů je celosvětově vzácným nálezem. Na základě fosílie, která byla objevena v průběhu let, na jejích ocasních a stehenních kostech, věříme, že se jedná o typ obřího lufengosaura, který žil v raném jurském období.“

Fotografie pořízené na místě výkopu ukazují, jak pracovníci pečlivě česají červenou půdu, aby odhalili kostru.

Lufengosaurus je rod Massospondylid dinosaura, který žil v raném jurském období v dnešní jihozápadní Číně.

Tento druh získal celosvětové titulky v roce 2017, kdy vědci našli v žebrech fosilie lovingosaura 195 milionů let starý kolagenový protein.

Nejedná se o jediný letošní významný objev fosilií dinosaurů v Číně. V lednu loňského roku pomohla 120 milionů let stará fosilie vědcům a vědcům překlenout propast mezi dinosaury a moderními ptáky.

READ  NASA Swift Observatory možná zažila selhání při kontrole situace

Poté, co vědci analyzovali a studovali fosilie, byl druh přezdíván „Wulong bohaiensis“ nebo „taneční drak“ a popsán jako podivná směsice mezi ptákem a dinosaurem.

Vědci z Číny a Spojených států uvedli, že dinosaurus měl velikost dlouhé vrány s kostnatým ocasem. Další studie odhalila, že jeho tělo bylo na konci ocasu pokryto peřím se dvěma chocholy.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.