Klíčový moment odhalený ve starověkých vykopávkách

Klíčový moment odhalený ve starověkých vykopávkách

Vědci přesně datovali starověké mnohobuněčné fosilie do doby před 565 miliony let, přičemž jako časové ukazatele použili vrstvy sopečného popela. Tyto nálezy, založené na fosiliích z Walesu a podobných míst po celém světě, vrhají světlo na důležité období v historii Země, kdy po globální době ledové začal vzkvétat složitý život. (Umělecký koncept.) Kredit: SciTechDaily.com

Nová studie přesně zachycuje staré mnohobuněčné fosilie a odhaluje klíčové momenty v historii Země a evoluci složitého života po globální době ledové.

Výzkum provedený Curtinskou univerzitou poprvé přesně datoval některé z nejstarších fosilií komplexního mnohobuněčného života na světě a pomohl vysledovat klíčový okamžik v historii Země, kdy se moře začala hemžit novými formami života – čtyři miliardy let po životě. Obsahuje pouze jednobuněčné mikroby.

K určení stáří zkamenělin použili vědci vrstvy sopečného popela jako záložky v geologických sekvencích, řekl hlavní autor, doktorand Anthony Clarke, ze skupiny Mineral Systems Timeline Group na Curtin School of Earth and Planetary Sciences.

„V lokalitě Coed Cochion Quarry ve Walesu, která obsahuje nejbohatší výskyt mělkého mořského života v Británii, jsme použili ústí starověké sopky, která pokrývala faunu, jako časový ukazatel k přesnému datování zkamenělin do doby před 565 miliony let. s přesností 565 milionů let,“ řekl pan Clark. „0,1 „procenta.“

„S podobnými ediakarskými fosiliemi nalezenými na místech po celém světě včetně Austrálie je datování fosilií identifikuje jako součást starověké žijící komunity, která se vyvíjela, když Země roztávala z globální doby ledové.

„Tito tvorové budou v některých ohledech připomínat moderní mořský život.“ Klasifikovat Jako medúzy, ale jinými způsoby, které jsou zvláštní a neznámé. Některé vypadají jako kapradiny, jiné jako zelí a další jako mořské ohrady.

Velšský venkov poblíž lomu Cod Cochion

Velšský venkov poblíž lomu Coed Cochion, kde byly nalezeny fosilie. Kredit: Curtin University

Spoluautor studie profesor Chris Kirkland, také z Timescales of Mineral Systems Group v Curtinu, uvedl, že fosilie byly pojmenovány po kopcích Ediacara v pohoří Flinders v jižní Austrálii, kde byly poprvé objeveny, což vedlo k jejich prvnímu objevu. Nové geologické období Založena ve více než století.

READ  Třetí test NASA Megarocket zmařen únikem vodíku

„Tyto velšské fosílie se zdají být přímo srovnatelné se slavnými fosíliemi z Ediacary v jižní Austrálii,“ řekl profesor Kirkland.

„Fosilie, včetně tvorů ve tvaru disku Espedilla TiranovicaZobrazuje některé z nejstarších důkazů o rozsáhlých mnohobuněčných organismech, což znamená zlom v biologické historii Země.

„Fosilie Ediacaranu zaznamenávají reakci života na tání ledu v důsledku globálního zalednění, což dokazuje hluboké spojení mezi geologickými procesy a biologií.

„Naše studie podtrhuje důležitost porozumění těmto starověkým ekosystémům, abychom mohli odhalit tajemství minulosti Země a utvářet naše chápání vývoje života.“

Odkaz: „U-Pb zirkonové a rutilové datování Llangynog Inlier, Wales: omezení na ediakarském mělkém mořském fosilním shromáždění z východní Avalonie“ od Anthony J. I. Clarke, Christopher L. Kirkland, Latha R. Menon, Daniel J. Condon, John C. W. Cope, Richard E. Bevins and Stegen Glory, 15. ledna 2024, Časopis Geologické společnosti.
doi: 10.1144/jgs2023-081

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *