Britský Sunak obhajuje řešení porušování etiky ve vládě

Britský Sunak obhajuje řešení porušování etiky ve vládě

MIAMI (Reuters) – Bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro, který je vyšetřován kvůli útokům svých příznivců na vládní budovy, žádá o šestiměsíční vízum k pobytu ve Spojených státech, uvedl v pondělí jeho právník.
Bolsonaro odcestoval na Floridu koncem prosince, když jeho funkční období skončilo, místo aby byl svědkem inaugurace svého levicového nástupce, prezidenta Luize Inacio Lula da Silva.
Rozumí se, že vstoupil na návštěvnické vízum pro světové lídry, které vyprší v úterý, protože už nepracuje.
AG Immigration Group, kalifornská právnická firma známá svou prací s Brazilci, uvedla, že Bolsonaro požádal o šestiměsíční vízum k pobytu ve Spojených státech.
„Těšíme se na dosažení nejvyšší úrovně spokojenosti a požadovaných výsledků pro naše klienty,“ stojí v prohlášení.
Bolsonaro již dříve brazilské CNN řekl, že se plánuje vrátit do konce ledna a že zvažuje přesun ze zdravotních důvodů dříve.
Krajně pravicový vůdce byl zraněn při útoku nožem v roce 2018. Při tomto pokusu o atentát utrpěl pokračující zdravotní komplikace a během pobytu na Floridě se mu dostalo lékařské péče.
Ale Bolsonaro se od té doby dostal pod drobnohled kvůli nepokojům z 8. ledna v hlavním městě Brasílii svými příznivci, kteří odmítli přijmout Lulovo vítězství.
Nová vláda nařídila vyšetřování Bolsonara, který se léta snažil zpochybnit brazilský elektronický volební systém, který historicky vzbudil celosvětovou chválu.
Poslední Bolsonarův ministr spravedlnosti Anderson Torres měl během nepokojů navštívit USA a po návratu byl zatčen.

Tisíce Bolsonarových příznivců zaútočily na prezidentský palác, budovy Kongresu a Nejvyšší soud v Brasílii v neúspěšném pokusu svrhnout Lulu.
Ministerstvo zahraničí Bolsonarovu žádost bezprostředně nekomentovalo. Vízové ​​záznamy jsou podle zákonů USA důvěrné.
Několik zákonodárců z Bidenovy Demokratické strany veřejně vyzvalo administrativu, aby poslala Bolsonara zpět do Brazílie s tím, že již nemá právo zůstat ve Spojených státech jako hostující hlava státu.
Přišlo v dopise podepsaném zákonodárci včetně poslance Gregoryho Meekse, nejvyššího demokrata ve výboru pro zahraniční věci sněmovny, a Joaquina Castra, prominentního progresivního demokrata.
Brazilci potřebují víza pro vstup do Spojených států, a to i jako turisté.
Bolsonaro byl jedním z nejbližších mezinárodních spojenců Donalda Trumpa, druhého bývalého prezidenta žijícího na Floridě, který vznesl nepodložená obvinění z volebního podvodu.
Nepokoje v Brasílii odrážely povstání 6. ledna 2021 v Kapitolu USA od Trumpových příznivců, kteří se nesmířili s jeho porážkou od prezidenta Joe Bidena.
Steve Bannon, krajně pravicový populistický stratég, který spolupracoval s Trumpem, si vytvořil úzké vazby na Bolsonarovy příznivce a vznesl otázky ohledně loňských brazilských voleb.
Bolsonaro se však od své cesty na Floridu do značné míry držel nízko. Bydlel poblíž Disney Worldu v Orlandu, v domě bývalého brazilského šampióna bojových umění Jose Alda, a byl vyfotografován, jak sám jí smažené kuře v KFC.

READ  Mezinárodní možnosti WFH pro automobilové profesionály

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *