V Česku vyrábějí zbraně tisíce Ukrajinců – EURACTIV.com

České ministerstvo obrany potvrdilo, že několik tisíc ukrajinských pracovníků odejde do České republiky pracovat ve zbrojním průmyslu.

Příchod nových pracovníků z Ukrajiny spolu s rozvojem obranného průmyslu může zemi přinést finanční výhody, Český rozhlas zmíněno.

„Nemluvíme o uprchlické vlně, ale o vysoce kvalifikovaných pracovnících, kteří budou vydělávat peníze firmám a přispívat do české ekonomiky,“ uvedl náměstek ministra obrany Tomáš Kobeni. Český rozhlas. Výrobní technici patří z hlediska specifické kvalifikace k nejžádanějším pracovníkům.

Česko chce podle náměstka vytvořit společné česko-ukrajinské průmyslové skupiny, mezi nimiž bude zbrojní sektor.

Vyplývá to ze schůzky (českého) premiéra Petra Fialy a (ukrajinského) prezidenta Volodymyra Zelenského v Kyjevě na konci října. „Existuje jasná shoda, že vybudujeme strategickou základnu pro společné výrobní kapacity k obraně Ukrajiny, České republiky a (NATO),“ řekl Kobani.

Dohoda se týká především oprav v první fázi a modernizace těžké bojové techniky v pozdější fázi.

„Určitě v první polovině příštího roku by měla začít konkrétní výroba některých hlavních zbraňových systémů nebo komponentů,“ řekl Coppini.

(Anita Žáková | EURACTIV.cz)

READ  TRHY CEE-Crown se stáhl z maxima všech dob a zvýšil akcie MOL Budapešť

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.