Britská varianta koronaviru byla identifikována v okrese Sonoma

Úředníci veřejného zdravotnictví v úterý informovali, že v okrese Sonoma byla objevena britská varianta koronaviru, nakažlivějšího kmene infekční choroby.

Kalifornské ministerstvo veřejného zdraví v pondělí informovalo úředníky kraje, že mutace byla přítomna v místním testovacím vzorku COVID-19.

Alternativa byla objevena poté, co se obyvatel kraje vydal do blíže neurčené místní lékárny, aby ji otestoval na patogeny, uvedl Dr.Kesemt Baldwin, zástupce zdravotníka kraje.

Baldwin uvedl, že vyšetřovatelé v oblasti veřejného zdraví by brzy měli mít více informací o osobě, se kterou byl změněný kmen spojen, včetně poslední historie cestování dané osoby a možného vystavení ostatním.

Ve stejný den úředníci ve zdravotnictví potvrdili přítomnost varianty Spojeného království v komunitě a také oznámili, že okres Sonoma v poslední době dosáhl silného pokroku ve snižování přenosu viru. Státu však nestačilo, aby od konce srpna konečně uvolnil přísná omezení v podnikání a veřejném životě, která platila v tuzemsku.

Vysoce nakažlivá varianta nebyla ve Velké Británii zjištěna prostřednictvím státních a federálních programů dohledu, kterých se provincie účastní od ledna.

Baldwin uvedl, že v úterý bylo záhadou, proč byl testovací vzorek viru konkrétní osoby odeslán ke genetické analýze do externí laboratoře, kde byl objeven kmen ve Velké Británii, a poté ohlášen státním úředníkům.

„Stále se opravdu snažíme shrnout tento příběh, abychom zjistili, zda existuje ještě něco,“ uvedla s tím, že úředníkům okresu bylo řečeno, že infikovaný obyvatel a jeho spolubydlící byli zjevně v izolaci a nebyli v kontaktu s ostatními poté, co byli pozitivní pro Coronavirus.

Místní obyvatelé veřejného zdravotnictví s postiženým obyvatelem nemluvili, protože se v pondělí dozvěděl, že britský náhradník byl potvrzen. Baldwin v úterý během aktualizace epidemie informoval dozorčí radu kraje.

„Nemyslím si, že je nepravděpodobné, že bude více případů (varianty). Ale nevíme, a vyšetřujeme tento případ, když mluvíme,“ řekla nadřízeným.

READ  Co byste měli vědět o „nebezpečné“ psí nemoci, která se šíří útulkem San Diego Humane Society - NBC 7 San Diego

John Tři vakcíny proti koronavirům schválené federální vládou poskytují „velmi silnou“ imunitní odpověď lidem proti kmeni Spojeného království, uvedl Swartzberg, odborník na infekční onemocnění na Kalifornské univerzitě v Berkeley.

„To je jeden z důvodů, proč musíme co nejrychleji imunizovat co nejvíce lidí,“ řekl Schwartzberg.

Po celé týdny zdravotní úředníci okresu Sonoma očekávali, že nakonec najdou varianty COVID-19 lokálně, protože koronavirus neustále mutuje, což je přirozený kurz pro viry. Státní a federální programy dozoru, jejichž je kraj součástí, mají za cíl identifikovat proměnné, které zpomalí jejich šíření. Obě snahy jsou v plenkách.

Po téměř roce boje proti pokračující pandemické nemoci nyní probíhají závody s očkováním co největšího počtu obyvatel kraje, než se dominantní kmen stane nebezpečnějším typem COVID-19, jako je ten britský. Toto rozsáhlé úsilí se replikuje v jiných částech Kalifornie a v mnoha oblastech země a světa.

Baldwin uvedl, že britská varianta se šíří snadněji a existuje možnost, že by se mohla rychle šířit v kraji i po celém státě.

„Nyní není známo, alespoň pro stát Kalifornie, zda významně přispěje k dalšímu zvýšení nebo zvýšení počtu případů. Zatím nevíme.“ „Sledujeme to a stát to sleduje. „

Schwartzberg uvedl, že nejnovější vědecké údaje naznačují, že britská varianta je přenosnější mezi 40% a 45% raného kmene COVID-19. Naznačil, že některá data naznačují, že může způsobit vážnější onemocnění, ale o takových tvrzeních se stále spekuluje.

Odborníci uvedli, že tato alternativa mohla být ve Spojených státech přítomna od září nebo října, ale prominentní se stala až počátkem ledna.

„Právě teď se to zdvojnásobuje každých devět až deset dní,“ řekl Schwartzberg o britském plemeni. „Pravděpodobně se z něj stane dominantní plemeno do konce tohoto měsíce.“

READ  Nové studie přibližují variantu BA.2 ostřeji

Varianta B.1.1.7, která debutovala loni na podzim ve Velké Británii, byla objevena v jižní Kalifornii.

Existuje jihoafrická varianta B. 1.351, která sdílí některé vlastnosti s britskou variantou a je také považována za nakažlivější než v současné době dominantní kmen.

Místní varianta, známá jako kalifornská varianta, B. 1429, byla zjištěna v okresech Marin a Lake, ale ne v Sonomě.

Pracovníci okresního zdravotnictví poskytli malý počet vzorků COVID-19 obyvatel Centrům pro kontrolu a prevenci nemocí k analýze k detekci variant koronaviru. Baldwin uvedl, že kraj ještě neobdržel žádné potvrzení variant v jakýchkoli místních vzorcích zaslaných CDC.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *