Zelení v Německu chtějí změnit politiku země a tady je návod

Německá strana zelených, včetně kancléře strany Analiny Burbuk (uprostřed), oslavila v roce 2019 v Berlíně po volbách do Evropského parlamentu.

Tobias Schwarz | Agence France-Presse | Getty Images

Během několika let se německá Strana zelených změnila z poněkud na okraji politického establishmentu k získání popularity a slávy.

Nyní je v pozici, kdy začíná překonávat křesťanskou koalici kancléřky Angely Merkelové, Křesťanskodemokratickou unii a Křesťanskou sociální unii (CDU-CSU).

Pokud si strana tuto pozici rozšíří a udrží si ji, mohla by být zodpovědná za politickou, ekonomickou a environmentální orientaci v Německu, samozřejmě po volbách 26. září.

Nedávné průzkumy veřejného mínění umisťují stranu na druhé místo za CDU-CSU. Podle průzkumu provedeného v úterý v Institutu Forsa, který se uskutečnil v úterý 1 502 lidí, se Zelení dostali o 28% hlasů – o 5 procentních bodů více než podobný průzkum provedený mezi 6. a 12. dubnem. Stejný průzkum ukázal, že podpora CDU klesla o 6 bodů na 21%.

Průzkum Europe Intakes na Twitteru naznačil, že pokud se tento výsledek bude opakovat ve volbách, bude to poprvé od roku 2005, kdy Merkelova konzervativní koalice nebude na prvním místě.

I když se zdá, že zelení určitě zaznamenávají rostoucí příliv popularity, je třeba poznamenat, že samostatný úterní průzkum veřejného mínění INSA ze strany Bild v úterý stanovil stranu CDU-CSU na 27% hlasů a Zelení na 22% hlasů, což odráží podobné výsledky v dalších anketách v dubnu.

V posledních volbách v roce 2017 získali Zelení pouze 8,9% hlasů, zatímco Merkelova strana CDU-CSU získala 33%.

‚všechno je možné‘

Průzkum příležitostí by měl dát Zeleným obrovskou podporu, čímž se v posledních měsících zvýší silná dynamika a výběr stran na začátku tohoto týdne. Annalina Burbock, 40 let, spoluvedoucí strany, jako kandidát zelených na kancléře. Úředníci strany si stále více věří ve své šance na volby.

„Všechno je možné,“ řekl v úterý CNBC člen Konstantin von Knuts, člen Spolkového sněmu a Zelených, čímž zopakoval jeden ze sloganů strany.

„O tom by nemělo být pochyb, bude to velmi obtížná volební kampaň. Bude to velká kontroverze a lidé ze všech stran s námi budou velmi tvrdí, protože Zelení říkají, že můžeme být přední stranou, a to se probouzí.“ .. každý nepřítel, který přijde. “

Strana zelených přitahuje voliče nespokojené starými německými politickými stranami. Nedávné skandály a politické boje v rámci CDU-CSU – Naposledy o tom, kdo by byl kandidátem koalice na kancléře při hlasování 26. září Rovněž měli prospěch ze Strany zelených, která se jeví jednotná, soustředěná, atraktivní pro liberální voliče ze střední třídy a ekologicky uvědomělá.

Von Notes uvedl, že strana v posledních letech viděla více voličů, a že mnoho Němců bylo „unaveno“ starým politickým establishmentem.

„ Pět měsíců před volbami je dlouhá cesta, se spoustou konfliktů, o tom není pochyb, ale pevně věřím, že máme velmi dobrý příběh a silné politické představy o budoucnosti Německa, budoucnosti Evropy a souvislost mezi těmito problémy s hospodářskou krizí a problémy změny klimatu, kterým čelí celý svět. “

Podle očekávání je příslibem ústřední ekologické politiky ochrana životního prostředí. Strana však také chce restrukturalizovat ekonomický model země na sociálně-environmentální systém, což znamená větší zaměření na zelené technologie, upuštění od uhelné energie do roku 2030 a zákaz automobilů se spalovacím motorem na německých silnicích do roku 2030.

S cílem pomoci financovat svůj program požadovala strana uvolnění takzvaných dluhových brzd, které by Německu umožnily získat více peněz na veřejných trzích, a vyšší daně pro bohaté. Peníze získané z této daně z majetku by mohly částečně financovat investiční program ve výši 50 miliard eur (60 miliard dolarů), každoročně po dobu deseti let, který strana navrhuje pro přechod na ekonomiku s nulovými emisemi uhlíku.

Strategisté se domnívají, že spojenectví mezi CDU-CSU a Zelenými je základním scénářem a jedním scénářem, který připravuje konzervativní blok, říká Christian Schulz, ředitel evropské ekonomiky v Citi Research, který objasnil, jakým směrem se tato aliance ubírá. Může vstoupit.

„Očekáváme ambiciózní politiku ochrany klimatu podpořenou významnými veřejnými investicemi. Máme podezření, že CDU / CSU uvalí sankce na zvýšení daní, takže další půjčování bude pravděpodobně vyžadovat změny v omezování ústavního dluhu. To by bylo možné, vzhledem k opozici a Schultzovi Socialistická strana „Demokraté a levicová strana nebudou proti tomu a zajistí potřebnou dvoutřetinovou většinu.“

Německé podnikatelské skupiny nebyly přesvědčeny o politice Strany zelených, přičemž BDI v březnu komentovala, že návrh volební platformy Strany zelených neposkytl „trochu světla, hodně stínu“.

Současná situaceVýkonný ředitel BDI Joachim Lang varoval, že „vyšší daně a více byrokracie budou stát ekonomiku a společnost draho“, ačkoli řekl, že výzvy strany k dekádě budoucích investic jsou „vítány“.

„Vysoké daně snižují investiční sílu a brání budoucím výdajům na ochranu klimatu. Poptávka po vyšších cenách oxidu uhličitého bez adekvátních alternativ oslabuje konkurenceschopnost Německa,“ uvedl.

„Daň z majetku významně snižuje investiční příležitosti. Trpí tím nejen společnosti, ale i všichni občané. Z hlediska průmyslu požaduje desetileté budoucí investice, aby bylo možné překonat důsledky pandemie koronavirů a propagovat Německo jako pozitivní pracoviště. “

K napsání tohoto příběhu přispěla Annette Weisbach z CNBC.

READ  Ministerstvo zahraničí platí 6 čísel za oběti havanského syndromu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *