Česká vláda zpřísňuje zámky a omezuje pohyb v boji proti povstání COVID

PRAHA (Reuters) – Česká vláda v pátek oznámila přísná nová omezení obchodování a zavírání škol ve snaze omezit šíření infekcí COVID-19 v příštích třech týdnech.

Obrázek souboru: Předseda vlády České republiky Andrzej Babis přijíždí do belgického Bruselu dne 20. února 2020 na zvláštní zasedání Rady Evropy. Via Julian Varnant / Pool REUTERS

Více než 10,7 milionu zemí, přičemž v loňském roce byl postižen každý desátý člověk, má za poslední týden nejvyšší míru osobní infekce na světě, což je podle našeho globálního datového webu desetkrát více než v Německu. Počet obětí vzrostl z přibližně 600 na 20 000 za pět měsíců.

Země čelí novému nárůstu epidemií zrychlenému britskou rozmanitostí. Záznam počtu pacientů v kritickém stavu. Některé nemocnice jsou kvůli kapacitě nuceny přesouvat pacienty stovky mil daleko.

Premiér Andrzej Bobbis uvedl, že by se rád vyvaroval sledování scén z Bergama v severní Itálii, které bylo epicentrem Evropy na začátku loňských epidemií, a další nemocnice šokovaly svět.

„Chápu, že je to pro každého obrovská zátěž. Nejsme z toho nadšení. Pokud však něco uděláme, Bergamo uvidí celý svět,“ řekl Bobbis v České republice.

Nová omezení, která vstoupí v platnost v pondělí, omezí národy na jejich vlastní okresy, s výjimkou základního cestování.

Vláda také zmenšila seznam obchodů se základními potřebami, uzavření, například papírnictví nebo prodej dětských bot a oděvů. Přidává se k základním maloobchodním prodejnám, restauracím, většině služeb, tělocvičnám a zábavním podnikům, které jsou od října nepřetržitě uzavřeny.

Předškolní zařízení budou uzavřena a žáci prvního a druhého ročníku přejdou na online školu stejně jako ostatní studenti.

** Pro interaktivní grafiku: tmsnrt.rs/3bFHw2R

(Grafika: 14denní míra infekce v České republice nejvyšší v Evropě 14denní míra infekce v Evropě nejvyšší) –

READ  Česká mezzosopranistka Margeta Kučrová a klavírista Ivo Kahánek zachycují kouzlo Bohuslava Martiniho a Benjamina Brittena.

Před vstupem do politiky viděl miliardářský podnikatel svou reputaci sužovanou nanuky, epidemiemi a pomalými očkovacími vakcínami, ale naléhal na lidi, aby upadli do vazeb uprostřed rostoucí únavy.

Země byla na začátku epidemie relativně dobře spravována ve srovnání s evropskými a ulice města byly kvůli omezením často opuštěné. Některé továrny se staly neaktivními a způsobily velké ekonomické škody.

Průmysl se do těchto aktivit nezúčastnil, ačkoli společnosti budou požádány, aby testovaly pracovníky a poskytly dýchací masky.

Ministr zdravotnictví John Platney uvedl, že denní infekce vzroste v příštím jednom nebo dvou týdnech na více než poslední maximum 18 000 a bez drastických opatření nespadnou.

Země ve čtvrtek oznámila 14 000 nových případů.

Omezení pohybu jsou možná po dobu 30 dnů poté, co vláda od soboty požaduje nový výjimečný stav.

(Grpahic: Česká republika čelí obnovenému povstání v případech COVID-19 Česká republika čelí obnovenému povstání v případech COVID-19 -)

Zpráva Roberta Muellera a Jasona Howeta; Editoval Mark Potter a Alistair Bell

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *