Britská finanční elektrárna plánuje digitální budoucnost v srdci Evropy

Leeds byl nedávno vyhlášen jako domov první britské národní banky pro infrastrukturu (NIB), která upevňuje pozici města jako největšího finančního centra mimo Londýn a jako nový uzel pro vedoucí postavení v globálních zelených financích a investicích. Město nebylo vybráno náhodou. Rozhodnutí vlády Spojeného království zřídit národní banku infrastruktury v Leedsu bylo ve fázi přípravy.

Kromě financí a bankovnictví Leeds v tichosti přeměnil svůj digitální ekosystém na prosperující centrum technologických společností a datových vědců, kteří pomohou řídit „zelenou průmyslovou revoluci“ nastolenou britskou vládou.

Základy posledních let, aby se město stalo atraktivní destinací pro společnosti a investory, pomohly vybudovat širokou odolnou ekonomiku, která každý rok generuje 12 miliard GBP. Reklama, která byla zveřejněna jako součást nejnovějšího rozpočtu Spojeného království, ukazuje ve město velkou důvěru.

Kromě financí a profesionálních služeb je Leeds také lídrem v oblasti zdravotnictví, zdravotnických technologií a digitálního sektoru, s častou spoluprací napříč odvětvími, která pomáhá řídit inovace a růst. V posledních letech se to zaměřilo na významné zaměření města na zlepšování digitální infrastruktury, budování mezinárodních spojení a vytváření digitálně kvalifikované pracovní síly.

„Digitální sektor společnosti Leeds nyní roste rychleji než kdekoli jinde ve Velké Británii. Město je domovem více než 1350 digitálních podniků.“

Digitální sektor v Leedsu nyní roste rychleji než kdekoli jinde ve Velké Británii. Město je domovem více než 1350 digitálních společností, včetně National Broadcasting Channel 4 a British Library, s celkovou pracovní silou přes 30 000.

Tento futuristický přístup vedl také k průkopnické práci s otevřenými daty v oblasti veřejného zdraví, protože Leeds hostí některé z největších platforem údajů o zdravotnictví na světě. Se čtyřmi z pěti národních úřadů NHS, včetně NHSx a NHS England, největšího komisaře pro zdraví na světě, je město centrem rozhodování o zdravotní péči ve Velké Británii. Jako domov NHS Digital pomohly digitální schopnosti města také koordinovat zavedení vakcíny proti koronavirům ve Velké Británii.

READ  Závodí se o nový internet založený na kvantové fyzice technika

Klíčovou součástí infrastruktury, která umožnila tento úspěch, byla Leeds Digital Exchange IXP, která je jedinou plně nezávislou ústřednou mimo Londýn, která se připojuje přímo do Evropy a USA a má kapacitu pro směrování veškerého internetového provozu ve Velké Británii, pokud by Londýn spadl.

To však není jediné přímé spojení Leedsu s Evropou. Máme mnoho odkazů a institucí vytvořených prostřednictvím našich odkazů a institucí, včetně našich univerzit a společností, jako je technologické poradenství BJSS s kancelářemi v Portugalsku, dánská IT Consultancy Netcompany, která byla otevřena v Leedsu v roce 2019 a ddroidd digitální transformační podnikání s kancelářemi v Leedsu a Kluži, Rumunsko.

The Open Data Institute (ODI) Leeds také spolupracoval s Nizozemským královstvím na vytvoření Nothernlands, konference o vytvoření, podpoře a zesílení kulturních vazeb mezi Nizozemskem a severem Anglie.

Samotná Leeds Digital Exchange IXP je také domovem estonského honorárního konzula, který byl slavnostně otevřen v roce 2018, právě kvůli silným vazbám vytvořeným prostřednictvím digitální spolupráce mezi těmito dvěma místy.

Co dál pro Leeds? Jako město pokračujeme v posilování užších pracovních vztahů s našimi evropskými partnery. Nedávno jsme podepsali Memorandum o porozumění s Dortmundem na základě sociálních, vzdělávacích, kulturních a ekonomických výměn, v nichž obě města sdílejí digitální synergie, včetně snah transformovat se do inteligentních měst.

„Jako domov NHS Digital pomohly digitální schopnosti města také koordinovat zavedení vakcíny proti koronavirům ve Velké Británii.“

Věříme, že se toho od sebe můžeme hodně naučit, když zkoumáme, jak lze digitální technologii využít ke zlepšení kvality života v obou našich městech. Podobné dohody o partnerství existují s Lille a Brnem v České republice.

Jsme také hrdými členy sítě evropských měst, která nám umožňuje pracovat na společných výzvách souvisejících s ekonomickým rozvojem, zdravím, klimatem a mnohem více s více než 190 městy z 39 různých zemí po celé Evropě.

READ  Vyšší úrokové náklady tlačí britské veřejné půjčky dvakrát tolik, než se očekávalo

Konečně vyvíjíme „živou laboratoř“, která bude zahrnovat centrum zaměřené na inovace inteligentních měst, které umožní globálním technologickým společnostem vyvíjet a testovat inovace, než je rozšíří ve větším měřítku, aby vytvořily lepší služby a lepší život pro naše občany .

Nejen, že všechny tyto vztahy umístí Leeds do středu transformace zelené ekonomické infrastruktury ve Velké Británii, ale také budou využity, identifikovány a umožněny existující příležitosti a výhody prostřednictvím vztahů, které nadále budujeme jako evropská a globální společnost. Město.

Pro více informací navštivte: https://www.globalleeds.com/

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *