Vietnam, Česká republika Zintenzivnit spolupráci v oblasti zdraví Zdraví

Vietnam, Česká republika zintenzivňuje spolupráci v oblasti zdraví Hin On1Vietnamský velvyslanec v České republice Juan Tung (R) a český ministr zdravotnictví Adam Wojtek (Foto: VNA)

Praha (VNA) – Česká republika plánuje dodávat 250000 proti vakcíně COVID-19 Český ministr zdravotnictví Adam Wojtek tento týden řekl, že se rozhodl převést dalších 500 000 dávek do Vietnamu a země jihovýchodní Asie.

Ministr na pracovním zasedání s vietnamským velvyslancem v České republice Thai Chuan Tangem 20. srpna znovu potvrdil svou podporu posílení spolupráce v oblasti zdravotní péče mezi oběma zeměmi, zejména odborné přípravy v oblasti lidských zdrojů a nasazení vietnamských zdravotních sester do zdravotnických a zaměstnanost. Ošetřovatelská zařízení Česká republika.

Přivítal investiční plán Mezinárodní dětské nemocnice v Da Nangu a slíbil, že bude spolupracovat s lékařskými podniky, aby zvážily financování nemocnice přátelské k Viet typu v Hai Pong.

Velvyslanec Dung poblahopřál České republice k účinnému podávání vakcín a omezování epidemie a poděkoval vládě za její včasnou a cennou podporu při poskytování vakcín a zařízení pro rychlé testování a vakcín Vietnamu.

Vietnam usiluje o posílení spolupráce s Českou republikou se zaměřením na školení lidských zdrojů, výrobu zdravotnického vybavení a farmaceutiku.

Obě strany jednaly o opatřeních na posílení dvoustranné spolupráce v oblasti zdraví, zejména během telefonátu mezi oběma premiéry 9. srpna o provádění spolupráce v oblasti prevence Govt-19.

Český ministr zdravotnictví vyjádřil přání brzy navštívit Vietnam, aby dále posílil tradiční přátelství mezi oběma zeměmi.

VNA

READ  Čeští vědci dávají „mozek“ systému dronů k detekci abnormálního chování

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.