Biden oznámil novou vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 1 miliardy dolarů

WASHINGTON – Očekává se, že prezident Biden ve středu brzy ve středu oznámí ukrajinské vládě novou vojenskou pomoc v celkové výši více než 1 miliardy dolarů, přičemž se očekává, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádá Kongres o další obrannou pomoc. jeho země proti ruská invaze.

Očekává se, že 1,01 miliardy dolarů bude zahrnovat více stejných typů vojenského vybavení, které Ukrajinci podle Spojených států potřebují nejvíce: protipancéřové a protivzdušné systémy, včetně přenosné protivzdušné obrany, jako jsou Javelins a Stingery. Peníze přijdou z cca 13,6 miliardy dolarů přidělených Ukrajině v souhrnném rozpočtu Pan Biden podepsal v úterý. Balíček, který pan Biden oznámí, zahrnuje více než 200 milionů dolarů podpory zaslané během víkendu a dalších asi 800 milionů dolarů v novém financování, v celkové výši více než 1 miliarda dolarů.

Zatímco Bílý dům zvažuje vyslání dalších vojáků do Evropy, aby se přidal k přibližně 15 000 tam nasazeným od té doby Rusko-ukrajinská krize Pan Biden začíná, neočekává se, že nyní nasadí další vojáky, uvedli američtí představitelé.

Během projevu prezidenta Bidena k národu se setkal s potleskem obou stran, když Rusko varoval, že v reakci na jeho invazi na Ukrajinu přichází koordinovanější akce. Vymyslel také způsoby, jak pomoci zkrotit inflaci. Foto: Jabin Botsford/Press Pool

„Urychleně pracujeme na zvýšení podpory pro statečný ukrajinský lid při obraně své vlasti,“ řekl v úterý prezident Biden, aniž by uvedl další podrobnosti. „A zítra o tom řeknu mnohem víc o tom, co přesně děláme na Ukrajině.“

Senátoři a členové Sněmovny reprezentantů obou stran vyzvali administrativu, aby Ukrajině poslala co největší vojenskou podporu a Ve své virtuální adrese do Kongresu ve středuOčekává se, že pan Zelenský bude žádat o tuto podporu.

V úterý udělal pan Zelenský Odvolání ke kanadskému parlamentu Bezletová zóna, žádají zákonodárce, aby zastavili Rusko v jeho pokusu „vyhladit“ Ukrajinu.

„Je to žalostný stav, ale také nám to umožnilo zjistit, kdo byli naši skuteční přátelé za posledních 20 dní,“ řekl Zelenskyj.

Představitelé Pentagonu a jiní však tvrdí, že některé formy podpory nebudou pro Ukrajince přínosné a riskují, že Spojené státy uvrhnou do přímého konfliktu s Ruskem na Ukrajině. Tito úředníci jsou proti zřízení Bezletová zónaUpřesněte, že nezastaví odpalování ruských řízených střel zevnitř Ruska a může vyžadovat, aby letadla USA a NATO sestřelila ruská letadla. Pentagon také odmítl podpořit samostatný návrh Dodat Ukrajině polské proudové stíhačky po celých Spojených státech s argumentem, že Ukrajinci nepoužívají bojová letadla, která již mají. Pentagon si také všiml logistických problémů spojených s dopravováním letadel na Ukrajinu.

Z bojů v ukrajinském Irbinu v sobotu padli vojáci a dobrovolníci.


Fotografie:

Christopher Okekone pro The Wall Street Journal

Nová podpora přichází poté, co američtí představitelé o víkendu řekli, že Moskva po invazi oslovila Peking, aby získala vojenskou a ekonomickou pomoc. Čína se zdráhá distancovat od RuskaMoskva a Peking popřely, že by Rusko požádalo Čínu o vojenskou pomoc.

Spojené státy stále ještě posílají poslední tranši podpory, zhruba 350 milionů dolarů ve zbraních, Ukrajině. Představitelé obrany uvedli, že od roku 2014 poskytly Spojené státy před ruskou invazí na Ukrajinu 24. února vojenskou pomoc ve výši 2,5 miliardy dolarů.

Korekce a zesílení
Očekává se, že prezident Volodymyr Zelenskyj se odvolá ke Kongresu. V dřívější verzi tohoto článku bylo křestní jméno prezidenta nesprávně napsáno jako Volodymyr. (opraveno 16. března)

napsat Gordon Lubold na [email protected], Vivian Salama na [email protected] a Nancy A. Youssef na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. všechna práva jsou uložena. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Objevilo se v tištěném vydání 16. března 2022 jako „Biden oznamuje novou pomoc ve výši 1 miliardy dolarů“.

READ  Němečtí politici kritizují varování před neočkovanými lidmi

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.