Nové Mexiko zaznamenává nárůst případů COVID-19

Nové Mexiko zaznamenává nárůst případů COVID-19

Albuquerque, Nové Mexiko – Tento týden ministerstvo zdravotnictví Nového Mexika nahlásilo více než 500 případů koronaviru.

„Případy koronaviru vzrostly – ne tak vysoko, jak jsme viděli během pandemie – ale jen minulý týden jsme měli 550 případů a asi 34 hospitalizací,“ řekla Dr. Laura Paragonová, náměstkyně ministra zdravotnictví Nového Mexika.

Více než 100 z těchto případů byly děti s COVID-19. Dr. Paragon řekl, že existuje mnoho faktorů, které zvyšují čísla.

„Venku je horko, takže lidé tráví více času uvnitř, kde je snazší přenášet virus,“ řekl Dr. Paragon. „Lidé jezdí na dovolenou, létají kolem a chytí virus.“

Jak čísla kolísají, Dr. Paragon říká, že COVID-19 tu zůstane.

„Vidíme, jak nyní žijeme s COVIDem, takže místo pouhé chřipky a RSV přidáváme do směsi COVID a to je ještě horší pro nemocniční systémy, které se nyní musí vypořádat se třemi různými respiračními viry. „Dr. řekl Paragon.

Náměstek řekl, že nejlepší způsob, jak pomoci nemocnicím, je nechat se očkovat.

„Co musíme udělat, je využít vakcínu, zvláště když vyjde nová vakcína proti COVID,“ řekl Dr. Paragon. „Nechte se očkovat proti chřipce, a pokud jste starší, je vám více než 60 let, poraďte se se svým lékařem o očkování proti respiračnímu syncyciálnímu viru (RSV).“

READ  Jupiter se v pondělí zdá být největší a nejjasnější planetou za 59 let

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *