Česká republika, Polsko: Nepříznivá předpověď počasí pro střední a východní Českou republiku a většinu Polska minimálně do 24. srpna

Česká republika, Polsko: Nepříznivá předpověď počasí pro střední a východní Českou republiku a většinu Polska minimálně do 24. srpna
21. srpna 2022 | 23:23 UTC

Nepříznivá předpověď počasí pro střední a východní Českou republiku a většinu Polska minimálně do 24. srpna. Jsou možné poruchy.

životní prostředí

Přeprava

Komunikační technologie

CZE

POL

událost

Alespoň jako Bouřky a silný déšť se ve střední a východní části České republiky a velké části Polska očekávají až do 24. Bouřky mohou být doprovázeny silným větrem, blesky a bouřkami s kroupami. Od 22. srpna vydala meteorologická centra pro příslušné země následující varování v plném rozsahu:

  • Oranžová bouřka, silný déšť a varování před povodněmi (střední na třístupňovém měřítku): Východní Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Východní Bardubický kraj, Jihomoravský kraj, Východní Vysočina a Slínský kraj České republiky minimálně do 23. srpna a Dolní Slezsko a Opolské vojvodství a jihozápadní Maloslezské v Polsku minimálně do 22. srpna.

  • Žlutá varování před bouřkou, silným deštěm a záplavami: Nejméně do 24. srpna v celé postižené oblasti.

Úřady mohou v nadcházejících dnech aktualizovat a rozšířit pokrytí varování před počasím.

Nebezpečné podmínky
Bouře mohou způsobit silné srážky, silný vítr a izolovanou bouřkovou aktivitu. V oblastech postižených silnými dešti se mohou objevit bleskové a částečné záplavy. Takové záplavy jsou možné v nízko položených komunitách poblíž nádrží a jiných velkých vodních ploch a v městských oblastech se snadno ponořenými systémy odvodňování dešťové vody. Lokality umístěné pod velkými nádržemi mohou být vystaveny bleskovým povodním po relativně krátkých obdobích intenzivních srážek. Silný vítr spojený s bouřkami může způsobit výpadky elektrického vedení a přerušení dodávky elektřiny v postižené oblasti.

Přeprava
Nepříznivé počasí přispěje k narušení dopravy v celém regionu. Na regionálních dálnicích může docházet ke zpožděním dopravy a komerční nákladní dopravy. Nízko položené silnice jsou v oblastech se špatným odvodněním zaplaveny záplavami. Silný vítr může ohrozit více vozidel. Nebezpečné počasí může způsobit zpoždění a zrušení letů na letištích v postižených oblastech.

READ  Připravte se na turistickou sezónu cestovní kanceláře, protože miliony lidí plánují odejít do zahraničí

Rada

Sledujte místní média pro aktuální informace o nouzi a počasí. Před jízdou nebo směrováním nákladu oblastmi s nepříznivou předpovědí počasí vyhledejte aktualizované informace o počasí a stavu vozovky. Pokud přepravujete zboží kamionem přes postiženou oblast, naplánujte si případná zpoždění dodávky. Nepokoušejte se jezdit v zaplavených oblastech. Potvrďte lety. Nabíjejte zařízení napájená bateriemi v případě dlouhodobých výpadků proudu.

zdroje

MeteoAlarm
Český výzkumný ústav hydrologický (ČHMÚ)
Polský institut meteorologie a vodního hospodářství – Národní výzkumný ústav (IMGW-PIB)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *