Belt's Beer Garden: Podívejte se na to sami

Belt's Beer Garden: Podívejte se na to sami

Nashville v Tennessee je možná známý svou whisky, ale pokud víte, kde hledat, najdete úžasná piva a lihoviny. Pokud jste například fanouškem ležáků a funku, Perry Brewing & Blending Rozhodně se musí zastavit.

Barrick existuje asi pět let a specializuje se na unikátní – volně kvašené – ležáky a smíšené/ovocné kyselky, vše zrající v sudech. Poprvé jsem je navštívil loni v létě a jejich možnosti mě velmi zaujaly, takže když jsem uviděl plechovku od mé, skočil jsem po šanci.

Dnes tu mám jejich Pivo Sládek 10⁰, světlý ležák českého typu vařený s českým plzeňským sladem. Zdvojnásobili pivo a pak přidali slatek chmel do plného varu pro trochu hořkosti. Konečný produkt má ABV 4,3 % a jeho výroba trvá více než dva měsíce, protože jeho etiketa uvádí, že výrobní doba je devět týdnů – něco, co jsem na etiketě nikdy předtím neviděl.

Tento ležák měl jasnou zlatožlutou barvu s mírným zákalem, který nebyl úplně průsvitný. Pivo mělo tlustou, jasně bílou hlavu na dva prsty. Pěna chvíli přetrvávala, než se pomalu rozplynula do malého shluku kolem celé sklenice. Došlo k mírnému lasování kvůli vyblednutí.

Mírně zakouřený s trochou spáleného dřeva na nose. Chmel přidal trochu citronové šťávy a hořkosti. Zdálo se, že kouřová kvalita se s vařením piva vytrácí a po pár minutách byla vůně převážně citrusů a sušenek.

Každý čip začíná čistě, křupavě a lehce. Příchutě jsou jemnější, ale často odrážejí to, co je ve vůni.

Jsou zde jasné tóny citrusů a citronu, těsně následované dalšími květinovými kvalitami, jako je jasmín a pomerančový květ.

Tyto chlebové tóny začnou nabírat zhruba v polovině, ale většinou se skrývají pod citrusovými a květinovými příchutěmi, které nastupují při každém doušku.

Chuť chmele se trochu zvedne směrem k pozadí, přidá trochu koření z černého pepře a lehce hořký nádech. Šťavnaté příchutě citronu a pomeranče pokračují až do konce a zabraňují tomu, aby chilli/hořký bodnutí přemohl.

Dokončuje velmi čistě s pouhým dotekem toho chmelového kousnutí, které na chvíli přetrvává. Je velmi čistý a mačkavý. Toto je ideální letní pivo. Skvělé k jezeru, po sekání trávníku nebo posezení venku.

Barrick vyrábí skvělé ležáky v Nashvillu a toto je další příklad kvality. Pokud máte rádi lehké a/nebo zábavné a kyselé nápoje… měli byste se podívat na Barrick.

A

READ  PCC vs UCC Dream11 Prediction, Fantasy Cricket Tips, Dream11 Team, Playing XI, Pitch Report, Injury Update- ECS Czech Republic 2022

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *