Jižní Korea začíná vyšetřovat smrtelnou halloweenskou tlačenici

  • Počet obětí vzrostl na 154 a 149 zraněných
  • Vláda slibuje, že provede důkladné vyšetřování
  • Obyvatelé a úředníci kondolují u památníku
  • Katastrofa je nejhorší v Jižní Koreji od roku 2014, kdy se potopil trajekt v Soulu

SOUL (Reuters) – Jihokorejští vyšetřovatelé v pondělí pročesávali záběry z více než 50 státních, soukromých a uzavřených televizních kamer a sociálních sítí, aby našli odpovědi na to, jak byla zabita vlna halloweenských návštěvníků uvězněných v úzkých uličkách. příliš mnoho.

Když v zemi začal týden smutku, počet obětí vzrostl na 154. Dalších 149 lidí bylo zraněno, z toho 33 ve vážném stavu. Mezi mrtvými byli občané nejméně dvaceti zemí.

Jihokorejský premiér Han Duk-soo přislíbil důkladné vyšetřování a úřady uvedly, že se zaměřují na přebudování řetězce událostí, které vedly k nárůstu, a zkoumají, zda někdo nemůže být zodpovědný za způsobení tlačenice.

„Analyzujeme monitorovací kamery, abychom zjistili přesnou příčinu nehody,“ řekl novinářům hlavní policejní vyšetřovatel Nam Joo Joon.

„Budeme nadále vyslýchat další svědky, včetně zaměstnanců okolních prodejen,“ řekl.

Desetitisíce davů – mnozí z nich ve věku 12 a 20 let a oblečeni v kostýmech – se v sobotu tísnily úzkými uličkami a uličkami oblíbené čtvrti Itaewon na prvních téměř neomezených oslavách Eid po třech letech.

Ale vypukl chaos, když lidé proudili do obzvlášť úzké a strmé uličky, i když už byla přeplněná, uvedli svědci.

Han řekl, že identifikace obětí je téměř úplná a přípravy na pohřeb mohou pokračovat. „Uděláme vše pro to, abychom poskytli potřebnou podporu tím, že co nejvíce vyjádříme názory pozůstalých rodin.“

Muž vzdává hold poblíž místa tlačenice během oslav Halloweenu v Soulu v Jižní Koreji, 30. října 2022. REUTERS/Kim Hong Ji

V pondělí lidé umístili bílé chryzantémy, nápoje a svíčky na malý provizorní oltář u východu ze stanice metra Itaewon.

Důchodce Jung Si-hoon dal na oltář starý dřevěný kříž s tím, že se nedá nic udělat, aby se vrátili všichni mladí muži, kteří zemřeli.

READ  Biden oznamuje rozmístění federálních lékařských týmů do 6 dalších států

„Tito chudáci, všichni ve stejném věku jako moje vnoučata… Co víc bychom měli říci? Musíme se za ně modlit a přát jim, aby odpočívali v pokoji,“ řekl.

V pondělí odpoledne desítky vyšetřovatelů místa činu a soudních úředníků sestoupily do uliček posetých odpadky, které byly děsivě tiché a mnoho obchodů a kaváren zavřených.

„Zachyťte scénu,“ řekl zákazník z Národního forenzního týmu, který měl na sobě bílé oblečení a černou smuteční stuhu visící přes hruď a ovládal 3D skener Leica.

Prezident Yun Seok-yeol, který označil Itaewon za oblast katastrofy, v pondělí navštívil pamětní oltář poblíž radnice v Soulu a poklonil se obětem.

Školy, školky a podniky po celé zemi zrušily plánované halloweenské akce. Zrušeny byly také K-popové koncerty a vládní brífinky.

Obdiv přišel, když Itaewon začal znovu prosperovat po více než dvou letech omezení COVID-19. Katastrofa byla nejsmrtelnější v zemi od roku 2014, kdy se potopil trajekt, zahynulo při ní 304 lidí, většinou středoškoláků.

Han řekl, že došlo k incidentům lidí šířících nenávistné projevy obviňováním obětí, stejně jako k incidentům zahrnujícím šíření nepravdivých informací a šíření znepokojivých scén spěchu online. Úředník z Národní policejní agentury uvedl, že vyšetřují šest souvisejících případů.

Další zprávy od Soo Hyang Choi a Joo Min Park; Další zprávy od Chunsik Yu a Joyce Lee. Napsal Lincoln Fest a Jack Kim; Střih Jerry Doyle, Edmund Kellman a Edwina Gibbs

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.