Ázerbájdžánský parlament posílá do České republiky protestní dopis

Ázerbájdžánský parlament posílá do České republiky protestní dopis

Předseda Pracovní skupiny Národní rady pro parlamentní vztahy s Českou republikou Elnur Allahverdijev zaslal 24. května jménem členů skupiny protestní dopis členům Parlamentní skupiny přátelství ČR-Ázerbájdžán ČSR. Česká republika. Zpráva pro dolní komoru Parlamentu ČR, News.az.

List uvedl, že výroky místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Bartoška při setkání s velvyslancem Arménie Ašotem Hovakimyanem vyvolaly u členů pracovní skupiny Ázerbájdžán-českého parlamentu hlubokou lítost. vztahy. Sbírka Národní rady Ázerbájdžánské republiky.

Je třeba poznamenat, že jednostranné komentáře Jana Bartoška nejen odrážejí pravdu, ale jsou také v rozporu s duchem přátelství a spolupráce, který se v posledních letech objevil a osvědčil mezi parlamenty Ázerbájdžánu a České republiky. Je také třeba poznamenat, že pan Bartoszek si zřejmě neuvědomuje skutečné důvody historie minulého konfliktu, stejně jako nové skutečnosti, které se v regionu objevily v posledních třech letech, a mírovou agendu mezi Arménií a Ázerbájdžánem. . Výroky místopředsedy Poslanecké sněmovny spřátelené země pana Bartoška podkopávají zdravou spolupráci a přátelské vztahy mezi našimi dvěma zeměmi.

Dopis zní následovně: „Pracovní skupina pro parlamentní vztahy s Českou republikou informovala pana Bartoszka, že 20 % území Ázerbájdžánské republiky zůstalo po dobu 30 let okupováno Arménií Ázerbájdžánci, vyhlazené a zničené historické památky.“ A architektonická a znesvěcená náboženská místa patřící Ázerbájdžánu celý svět, včetně samotné Arménie a země pana Bartoška, ​​České republiky, uznal tento region za nedílnou součást Ázerbájdžánu okolnostech, jednoznačné ignorování oficiálního postoje své země k této otázce ze strany viceprezidenta Tato záležitost nebo záměrné překrucování faktů je matoucí a pro nás velmi nešťastné.

V dopise je uvedeno, že členové pracovní skupiny Národní rady pro parlamentně-české vztahy litují výroku pana Bartoška a doufají, že napraví politickou chybu, které se dopustil.

Závěrem dopisu je žádost o sdělení stanoviska pracovní skupiny vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

READ  Bývalý český premiér Babiš dostal příkaz omluvit se novinářům za svá nepravdivá tvrzení

Novinky od A do Z

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *