Český hlas vede navzdory skandálům slavný Andrzej Babiš

Populární miliardář Andrzej Babiš hlasuje v českých parlamentních volbách, protože průzkumy veřejného mínění ukazují, že má velkou šanci udržet si práci i přes nový korupční skandál.

Probíhá dvoudenní referendum o zaplnění 200 křesel v dolní komoře parlamentu, hlavního zákonodárného sboru České republiky.

67letý pan Bobbis z euroskeptiků byl ve vypjaté situaci, zahrnující četné skandály.

Policie doporučila, aby byl obviněn z podvodu v souvislosti s dotacemi EU, a v nedávno zveřejněné zprávě EU pan Babiš dospěl k závěru, že došlo ke konfliktu ohledně poskytování grantů z tábora zapojeného do jeho bývalého podnikatelského impéria.

Člen volebního výboru v ochrance, který čeká na hlasy voličů v parlamentních volbách v Praze (AB)

Všechny průzkumy veřejného mínění však naznačují, že jeho centristické hnutí ANO (ano) chce vést seznam s alespoň 25% hlasů.

Není ale jasné, zda se Bobbisovi podařilo dostatečně sestavit novou koaliční vládu.

Nejnovější skandál spojuje pana Bobbiese s námořními účty.

Zjištění Mezinárodní federace investigativních novinářů, přezdívaná „Pandora Papers“, obvinila pana Bobbiese z vložení 22 milionů dolarů (16 milionů liber) do skořepinových společností na nákup 16 nemovitostí v jižní Francii.

Pandora Papers představily podrobnosti o nejbohatších a nejmocnějších jednotlivcích světa, kteří údajně skrývali své bohatství před výběrci daní.

Andrzej Bobbis
Takzvané dokumenty Pandory se zaměřují na finanční transakce pana Bobbiese (AP).

Podle dokumentů, které získal český partner tiskové rady, nebyl francouzský majetek zveřejněn v požadovaných majetkových přiznáních premiéra.

Pan Bobbies řekl, že neudělal nic špatného a že mu nejnovější zpráva ve volbách ublíží.

Pan Bobbis vedl menšinovou koaliční vládu ANO a levicových sociálních demokratů.

Vládl s podporou komunistů v zemi a stavěl se proti členství země v NATO, čímž hrál nepřímou roli při vedení země poprvé od zhroucení východního bloku vedeného komunisty v roce 1989.

Sociální demokraté a komunisté mohou v tuto chvíli bojovat o získání jakýchkoli parlamentních křesel.

Nemovitost koupil poblíž Cannes pan Bobbies
Podle uniklých dokumentů (AP) Andrzej Babis dává milionům dolarů na to, aby skořápkové společnosti koupily nemovitost poblíž Cannes

Těchto pět opozičních stran odložilo své rozpory a vytvořilo dvě koalice zaměřené na odvolání euroskeptického premiéra.

READ  Stěhování Prahy do opiátu do České republiky Olomouc podceňuje městskou propast

Středopravá koalice se skládá z konzervativních občanských demokratů a křesťanských demokratů a také liberálně-konzervativní strany TOP 09.

Liberální pirátská strana a Stan, skupina starostů a nezávislých kandidátů, vytvořili levicovou koalici.

Předpokládá se, že každá koalice získá zhruba 20% hlasů, a oba dali najevo, že budou spolupracovat na sestavení nové vlády, pokud budou mít příležitost.

Pan Bobbis vsadil na seriózní kampaň, že ačkoli je imigrace hlavním tématem, jeho země není společnou destinací pro imigranty a uprchlíky.

Pozval maďarského premiéra Viktora Arbana, evropského šampiona v boji proti migraci, aby se zúčastnil předvolební akce.

Pan Bobbis slíbil bránit českou suverenitu s tím, že je ohrožena EU, a obvinil jeho hlavní rivaly ve volbách, že jsou „ovládáni“ Bruselem.

Kritizoval také plán 27členné federace na řešení změny klimatu s tím, že to ovlivní ekonomiku země a bude odpovědné za vyšší ceny energií.

Pan Babiš nevyloučil vytvoření aliance se svobodou a přímou demokracií, protiimigrační a protimuslimskou stranou usilující o vyhoštění země z EU a uspořádáním referenda o členství v NATO. Strana si vyžádala více než 10%.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *