Galerie českého skla | Velvyslanectví České republiky v Ottawě

Galerie českého skla |  Velvyslanectví České republiky v Ottawě

Velvyslanectví uspořádalo unikátní výstavu originálního skla českých umělců žijících a tvořících v Kanadě. Olli Staňková a Pavel Kajthaml.

České sklo je velmi známé po celém světě a tradice českého sklářského umění je velmi silná. Rozhodli jsme se proto představit díla českých umělců Ole Staňkové a Pavla Kajthamla, kteří tuto českou tradici do Kanady přinášejí.

Olei Staňková Se sklem se zabývá od svých 14 let a vyvinula se v ní malba na sklo. Její práce ji zavedla do Jihoafrické republiky, kde pracovala ve sklářském ateliéru a také vystavovala svá umělecká díla. V České republice spolupracuje se společnostmi Moser Studios a Kolektiv. Její sklářské práce se nacházejí v muzeích a soukromých sbírkách v regionu SAR, Nizozemsku a České republice. V současné době žije a pracuje v kanadském Quebecu.

Pavel Kajthaml Bylo vyrobeno vysoce kvalitní foukané sklo Od roku 2009 ve sklárně Baba Jaga v Coaticooku, Quebec, Kanada. Vyrůstal v Novém Boru, českém městě známém svým sklářským uměním, a studoval na Vysoké škole sklářských uměleckých řemesel. V roce 2001 se přestěhoval do Kanady za rodinou a brzy poté si otevřel sklářské studio. Jeho kolekce nádobí odráží jeho touhu osvobodit skleněné materiály pomocí technik foukání skla. Každý předmět v kolekci je tak jedinečný, jak jen může být. Více informací naleznete o sklárně Baba Jaga tady A na nich Instagramová stránka.

Pavel Cajthaml také úzce spolupracuje s mnoha prestižními ručně vyráběnými svítidly, např Gabriel Scott, Ateliér Anaka, Darmis, Lumiere od Javiera Roblese, AM studio A s umělci Stephen Boone A Paul Shweder.

Nejprve bylo umělecké sklo představeno diplomatické obci a zástupcům ottawských galerií v úterý 26. dubna v rezidenci českého velvyslance v Kanadě Martina Tláby a ve středu 28. dubna byla výstava oficiálně zahájena na ambasádě. .

Ať už na vernisáži v rezidenci nebo na ambasádě, potvrdil velvyslanec M. Je to také tak, že českým sklářům se díky jejich mimořádné zručnosti a kreativitě daří vynikat na mezinárodním poli. Zároveň vyjádřil uznání českým umělcům, kteří šíří povědomí o českém sklářském průmyslu v Kanadě a spolupracují s kanadskými partnery.

READ  NHL Buzz: Vrana bude debutovat v sezóně s Red Wings

Kromě česko-kanadského sklářského umění oleje a kresby Vytvořil Masi Kajthaml To bylo také prezentováno na rezidenci a velvyslanectví. Koncert v rezidenci velvyslance doprovázel kanadský kytarista Vince Vertefeuille.

Na ambasádě byla expozice rozšířena o další česko-kanadskou keramiku. Tereza Černuchová.

Výstava potrvá do 26. dubna a navštívit ji lze od pondělí do čtvrtka mezi 15:30 a 16:30. Prosím, zazvoňte na zvonek pro příjem u brány.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *