Americký koronavirus: CDC sleduje nedávný nárůst případů Covid-19. Její šéf říká, že jarní prázdniny a uvolnění omezení ji znepokojují

„Co mě znepokojuje, jsou momentky z toho, co se děje v jarních prázdninách, lidí, kteří nepokračují v implementaci preventivních strategií, zatímco náš sortiment je plně rozšířen,“ řekla ředitelka CDC Dr. Rochelle Wallinski během výstavy Covid v Bílém domě. 19 briefingů.

Dodala: „Musíme tam zůstat o něco déle, protože v příštích dvou měsících uvidíme čas, kdy budeme očkováni spoustou lidí a budeme skutečně schopni snížit míru infekce.“

„Pokud se nyní rozhodneme investovat do prevence, nakonec z této epidemie vyjdeme mnohem rychleji a ztratíme méně životů,“ uvedl ředitel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Takže zatímco se Spojené státy blíží k obratu, ještě nedorazily. Země nadále každý den přidává desítky tisíc nových případů a stovky úmrtí souvisejících s viry.

„Když jste na této úrovni, nemyslím si, že můžete získat vítězství a říci, že jste zašli za roh,“ řekl během briefingu dr. Anthony Fauci, přední odborník na infekční nemoci v zemi. „Musíte pokračovat v tom, co děláme: více očkování a nadále přijímat opatření v oblasti veřejného zdraví, dokud se opravdu neobrátíme.“

„Třes naděje pro nás všechny“

Dobrá zpráva: Očkování má vliv.

Více než čtvrtina Američanů obdržela alespoň jednu dávku vakcíny Covid-19 Data CDC. Asi 14% americké populace je plně očkováno.

Četnost očkování se za méně než dva měsíce zdvojnásobila, ukazují údaje Centra pro kontrolu a prevenci nemocí a nyní více než 70% lidí ve věku 65 let a starších dostalo alespoň jednu injekci.

Advokáti seniorů vyzývají administrativu Biden, aby udělala více pro očkování seniorů proti Covid-19

Tito obyvatelé ve věku 65 let a starší také zaznamenali větší pokles případů, úmrtí a hospitalizací v rámci Covid-19 než v jakékoli jiné věkové skupině a nyní představují menší procento celkových hospitalizací, než tomu bylo před několika měsíci, podle analýzy Data CDC.

V domovech s pečovatelskou službou, které jsou od začátku vypuknutí epidemie upřednostňovány pro celostátní očkování, byly případy a úmrtí v populaci Covid-19 nejnižší od začátku sledování v květnu, podle údajů Centers for Medicare and Medicaid Services.

READ  Curiosity Rover zachytil tuto fotografii jemné a jemné kovové "kytičky" na Marsu

Wallinski a Fauchi ve středu na brífingu informovali, že několik nedávných studií také ukázalo, že pracovníci ve zdravotnictví jsou chráněni vakcínami.

„Tyto výsledky by pro nás všechny měly být nadějí a měly by sloužit jako katalyzátor pro každého, kdo si vyhrne rukávy, až bude k dispozici vakcína,“ řekl Wallinski.

Celkově vakcíny dosud pravděpodobně zachránily nejméně 40 000 Američanů, řekl ve středu večer CNN bývalý ředitel CDC Dr. Tom Frieden.

Je to pozoruhodně efektivní a je to pozoruhodně bezpečné, řekla Frieden.

Co by mohlo stát v cestě dalšímu očkování

Vzhledem k tomu, že se více států pokouší získat více výstřelů rychleji, úředníci odhalili harmonogramy pro rozšíření způsobilosti – a v mnoha případech. Dohodněte si schůzku k zahájení očkování pro kohokoli od 16 let.

Vakcína Pfizer je k dispozici pouze osobám starším 16 let, zatímco vakcíny Moderna a Johnson & Johnson jsou povoleny osobám starším 18 let.

S otevřenou způsobilostí se někteří místní úředníci obávají, že výzvou brzy bude nedostatek poptávky, nikoli nedostatek nabídky.

Nová zpráva společnosti AstraZeneca uvádí, že vakcína byla 76% účinná při prevenci příznaků Covid-19

To by se mohlo stát za čtyři až šest týdnů, říká Laurie Tremel Freeman, výkonná ředitelka Národní asociace krajských a městských zdravotnických úředníků.

„Dostaneme se velmi rychle do bodu, kdy řekneme:‚ No, teď jsme ve skutečně obtížné fázi, kdy přecházíme do populací, které nejsou připraveny na očkování, ‚řekl Freeman.

Dodala, že poslední míle „nerozhodnutých lidí“ bude výzvou. Ostatní odborníci a úředníci rovněž vyjádřili znepokojení nad tímto nedávným obdobím.

„Váhání je znepokojující nejen zde, ale i po celé zemi a jako země očekávám, že budeme mít zaočkovanost 50% populace. Ale bude nám mnohem těžší jít z 50% na 70%,“ „Guvernér Arkansasu Asa Hutchinson to řekl CNN na začátku tohoto týdne.

READ  SpaceX zahajuje misi zásobování vesmírnou stanicí

„Jde o překonání skepticismu, jde o vzdělání,“ řekl.

K této zprávě přispěli Deidre McPhillips, Jacqueline Howard a Diana Hackney.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *