NASA se znovu spojila se satelitem uvolněným z oběžné dráhy Země

NASA se znovu spojila se satelitem uvolněným z oběžné dráhy Země
Inženýři byli schopni Zavolejte malému CubeSat Ve středu, poté, co jsem ztratil kontakt s síť hlubokého vesmíru Úterý. DSN je síť rádiových antén NASA, která podporuje mise meziplanetárních kosmických lodí a také určité oběžné dráhy Země.
CubeSat je autonomní GPS a navigační technologie Cislunar, Také známý jako CAPSTONE. Družice opustila oběžnou dráhu Země v pondělí, což znamenalo významný milník na své plánované čtyřměsíční cestě k Měsíci.
Komunikační potíže přinutily tým mise odložit první opravný manévr družice plánovaný na 5. Řekla NASA. Jedná se o sérii oprav plánovaných ke zvýšení přesnosti orbitálního přenosu na Měsíc.

Poté, co CAPSTONE úspěšně opustil oběžnou dráhu Země, začal nabíjet svou palubní baterii pomocí solárních polí, podle aktualizace od NASA.

NASA uvedla, že satelit CubeSat čeká na korekci kurzu a zůstává v obecné dráze určené pro jeho balistický přesun na Měsíc.

Opusťte oběžnou dráhu Země

Družice se bude po zbytek své cesty spoléhat na svůj vlastní tah a gravitaci Slunce. Gravitace umožní CubeSatu spotřebovat podstatně méně paliva k dosažení cíle.

Mise byla zahájena na palubě rakety Rocket Lab’s Electron ze startovacího komplexu Rocket Lab 1 na poloostrově Mahia na Novém Zélandu 28. června.

Cílem CubeSats je vstoupit na prodlouženou oběžnou dráhu, polopřímou halo dráhu, kolem Měsíce po dobu nejméně šesti měsíců pro výzkumné účely.

Dráha družice přivede sondu do vzdálenosti 1 609,3 km od jednoho měsíčního pólu v jejím nejbližším průletu a do 43 500 mil (70 006,5 km) od druhého pólu každých sedm dní.

Nový dvojitý kráter viděný na povrchu Měsíce po srážce záhadné rakety
Tým mise doufá, že satelit bude schopen udržet svou oběžnou dráhu, což by mohlo agentuře umožnit vypustit a zřídit lunární základnu tzv. brána. základna Budete hrát důležitou roli v NASA Program Artemis Poskytnutím efektivní cesty pro budoucí kosmické lodě Na a z povrchu Měsíce.

Malá družice navíc otestuje i své komunikační schopnosti. Orbiter nabízí pohled na Zemi a zároveň poskytuje pokrytí jižního pólu Měsíce, plánovaného místa přistání pro astronauty Artemis v roce 2025.

READ  Koronavirus (COVID-19) v Buncombe County stále stoupá; Testy se hledají těžko

Satelit CubeSat bude také komunikovat se sondou Lunar Reconnaissance Orbiter NASA, která obíhá Měsíc již 13 let. Bude sloužit jako referenční bod pro satelit a umožní vědcům změřit vzdálenost mezi CubeSat a LRO a také to, kde na obloze je CAPSTONE.

Vesmírní nadšenci mohou sledovat satelitní let s NASA Oči na sluneční soustavu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *